Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel StaniszewskiGetty Images / Power Sport Images / Na zdjęciu: Daniel Staniszewski

Kolarstwo. Daniel Staniszewski i Rafał Sarnecki na podium Pucharu Świata

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Daniel Staniszewski zdobył w Miltonie srebrny medal w omnium podczas szóstych, ostatnich zawodów Pucharu Świata 2019/2020 w kolarstwie torowym. Jako trzeci metę finału keirinu minął Rafał Sarnecki.

Daniel Staniszewski rozpoczął wielobój od czwartego miejsca w scratchu. W wyścigu tempowym brązowy medalista igrzysk europejskich 2019 zajął dziesiątą lokatę, a wyścigu australijskim był szósty. Po trzech konkurencjach 22-letni Polak plasował się na siódmej pozycji w omnium.

W wyścigu punktowym Staniszewski dwukrotnie zdublował rywali. Poza tym wygrał dwie premie i w klasyfikacji łącznej awansował na drugi stopień podium. Zdobył 137 punktów - o trzy więcej niż sklasyfikowany na trzecim miejscu Amerykanin Gavin Hoover. Z dorobkiem 150 "oczek" zwyciężył Jan Willem van Schip.

Medal w konkurencji olimpijskiej zdobył też Rafał Sarnecki. Urodzony w 1990 roku kolarz po raz pierwszy podczas zawodów Pucharu Świata 2019/2020 reprezentował Polskę w keirinie. W czwartym, ostatnim wyścigu pierwszej rundy kolarz z ALKS Stal Grudziądz finiszował jako drugi, co dało mu bezpośredni awans do następnej części rywalizacji. W drugim półfinale Sarnecki był trzeci. W finale również zajął trzecią lokatę. 121 tysięcznych sekundy szybciej minął metę zwycięzca Joachim Eilers, a 0.026 - Kevin Quintero.

Sprint kobiet wygrała Lauriene van Riessen, a w madisonie zwyciężyły Neah Evans i Laura Kenny (Trott).

W sobotę na drugim stopniu podium w Miltonie stanęły polskie drużyny sprinterskie. W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu odbędą się między innymi sprint z udziałem Mateusza Rudyka oraz madison z Wojciechem Pszczolarskim i Staniszewskim.

ZOBACZ WIDEO: Michał Pol ostro o Ekstraklasie. "Zawalają nas wątpliwej jakości Hiszpanie. Nie potrafimy nikogo zatrzymać"

Które miejsce zajmą Polacy w madisonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL