Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Drugi po Jaskule. Droga Rafała Majki do zwycięstwa etapowego w Tour de France (wideo)

 Redakcja
Redakcja
[tag=17508]Rafał Majka[/tag] został drugim w historii polskim zwycięzcą etapu Tour de France. Wcześniej ta sztuka udała się tylko Zenonowi Jaskule w 1993 roku.

Majka urodził się 12 września 1989 roku w Zegartowicach w województwie małopolskim. Jego pierwszym klubem był Krakus Swoszowice, gdzie trenował pod okiem Zbigniewa Klęka. W wieku osiemnastu lat wyjechał do Włoch, aby rozwijać się w amatorskich grupach. W 2011 roku podpisał kontrakt z zespołem Saxo Bank, prowadzonym przez byłego duńskiego kolarza Bjarne Riisa. Pomimo młodego wieku Majka już dwukrotnie ukończył Giro d'Italia w czołowej dziesiątce, był trzeci w słynnym klasyku Giro di Lombardia oraz zajął czwarte miejsce w ubiegłorocznym Tour de Pologne. 19 lipca 2014 roku 24-letni Polak osiągnął największy sukces w karierze, zwyciężając na 14. etapie "Wielkiej Pętli" z metą na słynnej górze Risoul.


Źródło: Foto Olimpik/x-news

Komentarze (2):

 • prosto-w-jaja Zgłoś
  Dzis Majka odpoczywa, a Kwiatkowski powinien iść za " ciosem" i dzis pokazać ze ma sile w nogach !!!
  • Kwinto Zgłoś
   Kapitalne zwycięstwo w wielkim stylu!!! Rafał w 100% wykorzystał szansę jaka się przed nim otworzyła po wycofaniu się Contadora, a styl w jakim tego dokonał znamionuje nie tylko na
   Czytaj całość
   prawdę wielki talent i umiejętności, a le przede wszystkim dojrzałość i znajomość własnych możliwości w tak młodym (jak na kolarza) wieku. Mamy kolejną perełkę kolarską .Dziękuję też komentatorom za wspaniały komentarz! Budowali niezwykłą atmosferę :)

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL