Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Giro d'Italia: Alberto Contador ucierpiał przez beztroskiego kibica

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Lider Giro d'Italia uczestniczył w kraksie, którą na finiszu szóstego etapu spowodował kibic. Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące stanu zdrowia Hiszpana.

Ściganie na płaskim etapie do Castiglione della Pescia przebiegało spokojnie. Potwierdzał się przewidywany scenariusz, zgodnie z którym peleton zlikwiduje ucieczkę i walka o zwycięstwo na finiszu rozstrzygnie się między sprinterami. Zdecydowanie najszybszy był Andre Greipel z Lotto Soudal.


Za plecami Niemca doszło do poważnie wyglądającego karambolu. Ponownie na tegorocznym Giro do nieszczęścia doprowadził beztroski kibic, który 200 metrów przed metą wyciągnął zza barierek rękę z kamerą i trącił zmieniającego kierunek jazdy Daniele Colliego. Włoch przewrócił się i doznał potwornie wyglądającej kontuzji ręki.

Colli spowodował także upadek następnych zawodników. Pechowcami byli kolarze CCC Sprandi Polkowice, a także lider Giro Alberto Contador. Hiszpan przekroczył linię mety i nie poniósł strat w klasyfikacji generalnej, ale i tak ma problem. Ucierpiała jego lewa ręka i podczas dekoracji nie był w stanie założyć różowej koszulki.

Po zejściu z podium Contador wsiadł do auta i w towarzystwie lekarza udał się do hotelu. - Oceniamy obrażenia, w międzyczasie okładamy rękę lodem, a stan zdrowia Alberto ocenimy ponownie w piątek rano - przekazał Stefano Feltrin z Tinkoff Saxo za pośrednictwem profilu Giro na Twitterze. Najmniej optymistyczne, ale niepotwierdzone jeszcze informacje mówią o poważnym urazie ramienia.

Podczas tegorocznego wyścigu inny kibic doprowadził do karambolu na drugim etapie. Wjechał wówczas w pobliże peletonu, a w wyniku upadku ucierpiał między innymi Sylwester Szmyd, któremu założono pięć szwów.

#dziejesiewsporcie: Najgorszy złodziej świata


Źródło: sport.wp.pl

Giro d'Italia: Wiktoria Andre Greipela, ofensywa Marka Rutkiewicza

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL