Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Tour de France: Weteran szos jechał na kokainie

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Luca Paolini został zawieszony po negatywnym wyniku badania antydopingowego. Doświadczony kolarz pojechał do domu i tym samym nie wystartuje do ósmego etapu.

Włoch Luca Paolini ma w swoim dorobku wygrane etapy na wielkich Tourach. W 2006 roku zatriumfował w Vuelcie a Espana, a w 2012 roku w Giro d'Italia, gdzie wiózł także różową koszulkę lidera. 38-letni kolarz przyjechał na tegoroczne Tour de France wspierać na finiszach sprintera Katiuszy Alexandra Kristoffa.


Paolini już nie pomoże swojemu zespołowi, ponieważ po siódmym etapie opuścił Wielką Pętlę. Został zawieszony przez Międzynarodową Unię Kolarską. W piątek wieczorem UCI poinformowała o negatywnym wyniku badania na zawartość w organizmie Paoliniego kokainy. Próbkę pobrano 7 lipca. Teraz Paolini może zwrócić się o zbadanie próbki B.

W przeszłości skandale dopingowe niszczyły wizerunek Tour de France i całego kolarstwa. Od 2012 roku na Wielkiej Pętli nie było tego typu sytuacji.

W sobotę pozostałych w Tourze kolarzy czeka ściganie po pofałdowanym terenie, a metę ósmego etapu zlokalizowano na krótkim, ale stromym podjeździe pod Mur de Bretagne. Liderem wyścigu jest Christopher Froome.

Tour de France: Mark Cavendish odwrócił złą kartę, brytyjski dzień we Francji

Doping we współczesnym kolarstwie jest zjawiskiem marginalnym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL