Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Michał Kwiatkowski zmienia barwy! Mistrz świata będzie kolarzem Sky

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Michał Kwiatkowski w przyszłym sezonie będzie kolarzem Sky. Odejście swojej gwiazdy potwierdził menedżer zespołu Etixx-Quick Step, Patrick Lefevere.

Plotki o tym, że Polak zmieni tego lata barwy klubowe, krążyły w kolarskim światku od kilku miesięcy. Już w trakcie Tour de France menedżer Kwiatkowskiego przyznawał, że odejście naszego kolarza z belgijskiej ekipy jest przesądzone. Teraz na łamach prasy potwierdził to sam Lefevere.


Co przesądziło o tym, że nasz kolarz zdecydował się na podpisanie kontraktu ze Sky? - Chodziło głównie o to, że zniechęcałem go do walki o miejsca w klasyfikacji generalnej wielkich tourów - przyznaje Belg na łamach portalu sporza.be. - Dwa lata temu Kwiatkowski po zajęciu jedenastego miejsca w TdF był wykończony. Poradziłem mu wówczas, żeby skupił się na mistrzostwach świata. Był na mnie wściekły.

Wszystko wskazuje na to, że Kwiatkowski nie będzie jedynym kolarzem, który po zakończeniu sezonu zamieni Etixx na Sky. Razem z mistrzem świata do brytyjskiej ekipy przeniesie się też najprawdopodobniej Michał Gołaś. Są przyjaciółmi, a ich interesami zajmuje się ten sam menedżer.

Kwiatkowski zmieni zespół. Zastąpi Froome'a?


Źródło: Agencja TVN/x-news

Mistrz świata pod skrzydłami Lefevere'a ścigał się od 2012 roku. Wcześniej 25-latek jeździł w zespołach Radioshack, Caja Rural i Areonautica Militare-Amica Chips. W barwach belgijskiej drużyny Kwiatkowski wygrywał Strade Bianche, Amstel Gold Race i Volta ao Algavre oraz zajmował drugie miejsca w Tour de Pologne, Paryż-Nice oraz Wyścigu Dookoła Kraju Basków.

Michał Kwiatkowski wystartuje w Tour de Pologne!

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL