WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Zamana Group

Cisowianka Mazovia MTB: pierwszy etap w Józefowie już za zawodnikami

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Ponad 1300 rowerzystów rywalizowało w Józefowie, inaugurując tym samym największy polski cykl wyścigów MTB. Jego twórca, Cezary Zamana nie mógł wymarzyć sobie lepszego rozpoczęcia sezonu.

Piękna pogoda, doskonale przygotowana trasa, zmotywowani uczestnicy. Nowo założone łańcuchy błyszczały w słońcu, spragnione ścigania rowery rwały do przodu, a ich pełni werwy właściciele nie szczędzili sił przy pokonywaniu kolejnych kilometrów, zakrętów i wzniesień. Józefowski przystanek Mazovii potwierdził, że Polacy kochają aktywność fizyczną, a rowerowa społeczność rośnie w siłę.

- Oprócz tej wielkiej rzeszy zawodników, którzy przyjechali do Józefowa, jako pomysłodawcę Mazovii cieszy mnie jeszcze coś innego - mówi Cezary Zamana, dodając: - To, że nasz cykl faktycznie łączy pokolenia i inspiruje dzieciaki do tego, by wskakiwały na siodełko.

Na dystansie Hobby ścigało się aż 211 młodych rowerzystów, co jest godnym odnotowania wynikiem. W tej kategorii wiekowej (do lat 13) utworzono także klasyfikację drużyn. Zapisanych jest już 12 teamów. Sporą część wśród wszystkich uczestników stanowiły wielopokoleniowe rodziny: dziadek, syn i wnuk, każdy z nich startujący na innym dystansie. O tym, że rower zbliża, niech świadczy fakt, że w klasyfikacji par rywalizuje aż 60 drużyn.

Mimo że Józefów był dopiero inauguracją cyklu Cisowianka Mazovia MTB, to drużyna Zamany przygotowała wymagającą trasę. Widać to było zwłaszcza na licznych wzniesieniach. Grzejące słońce i procenty kolejnych podjazdów dawały się we znaki niemal wszystkim.

ZOBACZ WIDEO: Nowa dyscyplina na igrzyskach olimpijskich? "To będzie spektakularne!"

- Ze wszystkich sił zachęcam, by przygotowywać się regularnie do wyścigów. Trening to podstawa i najlepsza gwarancja dobrego samopoczucia – apeluje Cezary Zamana, dodając: - Koniecznie trzeba pamiętać o przyjmowaniu właściwej ilości płynów.

O ten aspekt podczas całego cyklu Mazovii dbać będzie nowy sponsor główny – Cisowianka. Tylko w Józefowie wypito ponad 3 tysiące litrów tej wody mineralnej. Dla nikogo nie zabrakło.

Na szczęście, po przejechaniu niełatwej trasy sposobów na relaks nie brakowało. A to za sprawą atrakcyjnych terenów Józefów Holiday Inn. Z chęcią korzystali z nich zawodnicy, jak i kibicujące im rodziny.

Czy wziąłeś udział w Cisowianka Mazovia MTB w Józefowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL