WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Tomasz Markowski / Polscy kolarze

Poznaliśmy skład Polaków na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w Bergen. Jest jedna duża niespodzianka

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Polski Związek Kolarski (PZKol) ogłosił skład polskiej reprezentacji na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, które odbędą się od 17 do 24 września w norweskim Bergen.

W składzie Biało-Czerwonych na MŚ nie zabrakło jednej największych gwiazd polskiego kolarstwa, czyli Michała Kwiatkowskiego (Team Sky), który w 2014 wywalczył tytuł mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego.

W zestawieniu Polaków znalazł się również triumfator 20. etapu tegorocznego Tour de France Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), który z pewnością będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony w jeździe indywidualnej na czas.

Powołania nie otrzymał natomiast zwycięzca 6. i 12. odcinka Vuelta a Espana 2017, a mianowicie Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), co jest dużą niespodzianką. Natomiast z powodu urazu pleców na MŚ nie wystąpi Rafał Majka (Bora-Hansgrohe).

W kadrze kobiet liderką będzie Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling Team), która podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro zajęła szóstą pozycję.

Elita Mężczyzn (selekcjoner Piotr Wadecki):

Marcin Białobłocki (CCC Sprandi Polkowice) - jazda indywidualna na czas
Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) - start wspólny, jazda indywidualna na czas
Michał Gołaś (Team Sky) - start wspólny
Michał Kwiatkowski (Team Sky) - start wspólny
Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe) - start wspólny
Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) - start wspólny
Łukasz Wiśniowski (Team Sky) - start wspólny

Elita Kobiet (selekcjoner Mariusz Mazur):

Aurela Nerlo (Mat Atom Deweloper) - start wspólny, jazda indywidualna na czas
Ewelina Szybiak (Mat Atom Deweloper) - start wspólny
Eugenia Bujak (BT City Ljubliana) - start wspólny
Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling) - start wspólny
Marta Lach (Mat Atom Deweloper) - start wspólny
Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling Team) - start wspólny
Anna Plichta (WM3 Pro Cycling Team) - start wspólny
Agnieszka Skalniak (Astana Women’s Team) [rezerwa] - jazda indywidualna na czas

Mężczyźni U-23 (trener Tomasz Kiendyś):

Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) - start wspólny
Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice) - start wspólny
Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice) - start wspólny
Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice) - start wspólny, jazda indywidualna na czas
Szymon Sajnok (Attaque Team Gusto) - start wspólny, jazda indywidualna na czas

Juniorki (trener Marcin Adamów):

Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) - start wspólny, jazda indywidualna na czas
Joanna Golec (UKS Mróz Jedynka Kórnik) - start wspólny
Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) - start wspólny
Oliwia Majewska (UKS Copernicus-SMS Toruń) - start wspólny

Juniorzy (trenerzy: Waldemar Cebula i Tomasz Owsian):

Dawid Burczak (LKK ZM "Warmia" Biskupiec-SMS Świdnica) - start wspólny
Mikołaj Konieczny (KKS Gostyń-SMS Świdnica) - start wspólny
Adam Kuś (Międzygminny Ludowy Klub Sportowy Wieluń) - start wspólny
Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy-SMS Żyrardów) - start wspólny, jazda indywidualna na czas
Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek) - jazda indywidualna na czas

ZOBACZ WIDEO Maria Andrejczyk o kontuzji: To frustrujące! Ja już rwę się do rzucania

Czy polscy kolarze wywalczą przynajmniej jeden medal podczas MŚ 2017 w Bergen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL