Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz Banaszek, prezes PZKol East News / Artur Hojny / SE / Na zdjęciu: Dariusz Banaszek, prezes PZKol

Dariusz Banaszek: Chciałem wyczyścić temat. Moi poprzednicy wiedzieli o problemach, ale nic nie zrobili

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
- Zleciliśmy audyt ze względu na różnego rodzaju pogłoski miłosne - mówi nam prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek. - Nie dostaliśmy jeszcze jego wyników. Czekamy na efekty działań prokuratora i chcemy się spotkać z ministrem sportu.

O PZKol jest głośno jak nigdy.Afera, którą wyciągnęliśmy na światło dzienne kilka dni temu wywiadem z byłym wiceprezesem związkuPiotrem Kosmalą, trafiła na czołówki portali i okładki dzienników. A Banaszek w poniedziałek od rana przyjmował w swoim biurze kolejnych dziennikarzy.

Przypomnijmy, że wyznania Kosmali dotyczyły przede wszystkim "sfery obyczajowej". Zastraszeń, seksu z podopiecznymi, nawet gwałtu. Reakcja na jego słowa była błyskawiczna, Ministerstwo Sportu i Turystyki potwierdziło uzyskanie informacji wskazujących na możliwość popełnienia przestępstwa przez osoby pełniące w PZKol istotne funkcje.

Minister Witold Bańka wezwał zarząd związku do dymisji, a minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro doniesienia WP SportoweFakty nazwał "bulwersującymi".

Teraz głos w sprawie zabiera sam Banaszek, którego odwiedziliśmy w Pruszkowie. I wyjaśnia, że audyt powodowany "różnego rodzaju pogłoskami miłosnymi" miał dotyczyć przede wszystkim "czasów sprzed 8-10 lat". Zlecił go on, jako prezes PZKol. Także on go przerwał, gdy "audytor przekroczył swoje kompetencje".

Banaszek wrzuca też kamyczek do ogródka poprzedników: - Wojciech Walkiewicz oraz Wacław Skarul wiedzieli o problemach natury obyczajowej i nic przez te lata nie zrobili. Ja zdecydowałem się zlecić audyt, aby ten temat wyczyścić.

ZOBACZ ROZMOWĘ z prezesem PZKol Dariuszem Banaszkiem (WIDEO)

Zgodnie z zapowiedziami prezesa, w środę PZKol planuje zorganizować specjalną konferencję prasową. Wcześniej zarząd Związku chce się spotkać z ministrem sportu.

Autor na Twitterze:

Czy Dariusz Banaszek powinien podać się do dymisji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL