WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Bryn Lennon / Eugenia Bujak

Zaskakująca decyzja czołowej polskiej kolarki. Będzie startować pod słoweńską flagą

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zaskakującą decyzję podjęła Eugenia Bujak. Czołowa polska kolarka od nowego sezonu na arenie międzynarodowej reprezentować będzie Słowenię. - To jest moja prywatna decyzja - powiedziała Bujak.

W swojej karierze Eugenia Bujak wielokrotnie stawała na podium mistrzostw Polski. W ostatnich latach była specjalistką od jazdy indywidualnej na czas. W tej dyscyplinie regularnie zdobywała medale. Sezon 2017 był jednak dla niej ostatnim, gdy reprezentowała Polskę.

Zawodniczka grupy BTC City Lublana postanowiła przyjąć słoweńskie obywatelstwo i w barwach tego kraju będzie ścigać się na arenie międzynarodowej. To duża strata dla Polski, gdyż 28-latka była czołową postacią naszej kadry.

- Chciałabym wszystkim podziękować za wspólna prace i poświęcenie. Za wszystkie piękne wspomnienia. Za osiągnięcia na podwórku krajowym, jak i międzynarodowym. Gdyby nie Polski Związek Kolarski z pewnością nie osiągnęłabym tak wiele. Dziękuje za szkolenie. Zawsze starałam się pomagać na tyle ile mam siły, jeśli kogoś kiedyś zawiodłam przepraszam, być może w tym momencie nie mogłam lepiej, bądź nie mogłam dać z siebie więcej - napisała kolarka na swoim profilu na Facebooku.

- Z czystym sumieniem wsiadam w inny pociąg. Przyjęłam podwójne obywatelstwo. To jest moja prywatna decyzja. Dostałam nowe możliwości rozwoju, które chciałabym wykorzystać. W sporcie reprezentuje Słowenię, którą też pokochałam, ale Polskę mam w sercu i tam jest mój dom. Dziękuje Słowenii za nowy rozdział i nowe możliwości - dodała Bujak.

Bujak startowała zarówno na torze, jak i na szosie. W tej pierwszej dyscyplinie w 2014 roku zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w wyścigu punktowym. W zeszłym sezonie sklasyfikowana została na 17. miejscu w rankingu UCI. Spośród Polek lepsza od niej była tylko Katarzyna Niewiadoma (5. lokata).

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka: Gdybym traktował prezesa Banaszka poważnie, wytoczyłbym mu proces

Czy Eugenia Bujak podjęła słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL