Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Christopher Froome podczas jednego z etapów Tour de FranceGetty Images / Chris Graythen/Getty Images / Christopher Froome podczas jednego z etapów Tour de France.

Froome przyzna się do błędów przy dawkowaniu salbutamolu? Tak mu radzi żona

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Wedle doniesień dziennikarzy "Corriere della Sera", Michelle Cound namawia swojego męża do negocjacji z brytyjską federacją. Tym samym lider Teamu Sky miałby szansę wrócić do kolarskiego peletonu jeszcze przed Giro d'Italia.

- Przyznaj się do tego, że popełniłeś błąd przy dawkowaniu salbutamolu, przeproś, a potem poproś o jak najniższy wymiar kary - tak żona Christophera Froome, a jednocześnie jego menedżerka, ma go namawiać do przerwania pata w sprawie afery dopingowej.

Przypomnijmy, że Brytyjczyk został przyłapany podczas Vuelta a Espana 2017. W jego organizmie wykryto podwójnie przekroczone stężenie salbutamolu. Leku stosowanego przy astmie. Co prawda Froome cierpi na astmę i ma możliwość korzystania z różnych zakazanych medykamentów, jednak taki wynik badań spowodował, że musi się teraz wytłumaczyć.

Jak informowaliśmy kilkanaście dni temu, sztab prawników i lekarzy wpadł na pomysł, aby przedstawić wyniki badań, z których wynika, że zawiodły nerki kolarza. Miały w niewystarczający sposób wydalić salbutamol. Jeżeli w te zapewnienia uwierzyliby szefowie brytyjskiej federacji, a potem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) oraz Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), to sprawa rozeszłaby się po kościach. Jednak to nie takie proste. Za podobne czyny w przeszłości kolarze byli dyskwalifikowani. 

Tego się obawia małżonka Froome'a - Michelle Cound. Dlatego - jak można przeczytać w artykule "Corriere della Sera" namawia męża, aby rozpoczął negocjacje w sprawie ugody. Miałby się przyznać do błędu w dawkowaniu salbutamolu, poprosić o 5-6 miesięcy dyskwalifikacji (która biegłaby od 7 września 2017), oddać triumf w Wyścigu Dookoła Hiszpanii i medal mistrzostw świata wywalczony podczas jazdy indywidualnej na czas, a w zamian wrócić wiosnę do startów i uczestniczyć w Giro d'Italia oraz Tour de France.

Kolarz natychmiast zareagował na doniesienia włoskich dziennikarzy. W serwisie Twitter opublikował krótką odpowiedź. Informacje zamieszczone w "Corriere della Sera" nazwał "kompletną nieprawdą".

Gdyby nawet na taki "układ" zdecydowała się brytyjska federacja, to jeszcze musiałby to zaakceptować UCI oraz WADA. W przeciwnym wypadku sprawa trafiłaby do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu, a to znacznie wydłużyłoby całą sprawę (podobnie jak w przypadku głośnej sprawy maści do warg stosowanej przez Therese Johaug). A Froome ma już przecież 33 lata.

ZOBACZ WIDEO: Snowboardzista z Polski spędził w śpiączce 9 dni. "To bardzo duże zagrożenie"

Czy Chris Froome uniknie dyskwalifikacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    Polacy nie skorzystają na dyskwalifikacji https://sportowefakty.wp.pl/kolarstwo/711653/ms-2017-w-kolarstwie-tom-dumoulin-najlepszy-w-jezdzie-indywidualnej-na-czas-upad

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL