WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Stiehl Photography/Bora Hansgrohe / Rafał Majka podczas Vuelta a Espana 2017

Majka zabrał głos ws. oskarżeń o doping. Polak odcina się od wielkiej afery

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Rafał Majka nie chce, aby w jakikolwiek sposób łączono go z dopingiem i aferą wokół zespołu Altopack. Dlatego wydał specjalne oświadczenie.

Rafał Majka przyjmował testosteron? Tak poważne zarzuty dotarły z Włoch. Afera wybuchła po rzekomych słowach Andrea Del Nisty. Były menedżer grupy Altopack Eppel miał powiedzieć m.in., że Polak stosował niedozwolony środek. Mało kto wierzy w szokujące oskarżenia i szybko pojawiły się informacje, że to zwykłe pomówienia.

Polski kolarz długo milczał w tej sprawie. Dopiero we wtorek wieczorem wystosował oficjalne oświadczenie. Majka całkowicie zaprzecza, że kiedykolwiek dopuszczał się oszustw dopingowych.

- W związku z doniesieniami mediów i różnego rodzaju publikacjami, w których przy moim nazwisku pojawia się słowo "doping" oświadczam, że nie ma mojej zgody na tego typu nadużycia będące pomówieniami, które mogą narazić mnie na utratę zaufania przyjaciół oraz kibiców i godzą bezpośrednio w moje dobre imię - pisze zawodnik Bora-Hansgrohe.

28-latek z Zegartowic apeluje, aby w żaden sposób nie łączono go z aferą w drużynie Altopack, której członkiem nigdy nie był.

- Bezrefleksyjne powielanie tego typu nieprawdziwych informacji naraża na szwank mój wizerunek sportowca i stanowi atak na moje dotychczasowe osiągnięcia, do których doszedłem wyłącznie ciężką pracą, wyrzeczeniami i częstą rozłąką z rodziną.

Z dumą reprezentuję swoją drużynę kolarską oraz mój kraj na imprezach międzynarodowych i nie mogę pozwolić, by moje nazwisko było zestawiane z nieuczciwą działalnością, z którą nie mam nic wspólnego. Nigdy też nie byłem członkiem drużyny Altopack, wobec której obecnie toczy się postępowanie w sprawie łamania przepisów antydopingowych - czytamy w dalszej części oświadczenia.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: narzeczona Szpilki wygrała walkę w jiu-jitsu

Czy wierzysz Rafałowi Majce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)