Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kolarze CCC Sprandi Polkowice na trasie Ruta del SolMateriały prasowe / Mario Stiehl / Kolarze CCC Sprandi Polkowice na trasie Ruta del Sol

Ruta del Sol: efektowny triumf Wellensa, podjazdy odmieniały rywalizację

Dawid Borek
Dawid Borek
Triumfem Tima Wellensa zakończył się czwarty etap Ruta del Sol, który obejmował trasę z Sevilli do Alcalá de los Gazules. 36. miejsce zajął Łukasz Owsian z CCC Sprandi Polkowice.

W czwartym etapie Ruta del Sol zawodnicy mieli do przejechania około 194 kilometry. Na trasę złożyły się między innymi dwa wymagające podjazdy. Podczas nich sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Po pierwszym podjeździe na czoło stawki wysunęli się dwaj zawodnicy Wenty, których po drugim wzniesieniu minęli Sep Vanmarcke i Andrey Amador. Duet ten na 30 kilometrów przed zakończeniem etapu miał dwie minuty przewagi nad rywalami.

Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się pomiędzy Mikelem Landą i Timem Wellensem. Drugi z nich na 250 metrów przed metą uciekł Hiszpanowi, w efektownym stylu wygrał etap i został nowym liderem wyścigu.

Z kolarzy CCC Sprandi Polkowice w czwartym etapie Ruta del Sol najlepiej zaprezentował Łukasz Owsian, który ukończył zmagania na 36. lokacie, tracąc do zwycięzcy minutę i 19 sekund.

Pozostali zawodnicy CCC Sprandi Polkowice zajęli kolejno 70., 78., 118., 133., 135. i 136., miejsce (na 138 rywalizujących kolarzy).

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Joanna Jędrzejczyk przedstawiła nowego pupila

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL