Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Katarzyna PawłowskaPAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Katarzyna Pawłowska

Polka nie wystąpi na mistrzostwach świata. Powodem przetrenowanie

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Katarzyna Pawłowska nie weźmie udziału w mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym. Powodem absencji czołowej polskiej zawodniczki jest... przetrenowanie.

29-latka to jedna z najlepszych polskich specjalistek od kolarstwa w ostatnich latach. Mimo to Katarzyna Pawłowska nie wystartuje w mistrzostwach świata, które 23 września rozpoczną się w Innsbrucku. Reprezentantka Polski przyczynę swojej absencji podała na Instagramie. - Z przykrością informuję, że nie wezmę udziału w mistrzostwach świata. Powód? Coś, o czym sportowcy rzadko mówią i myślą. Przetrenowani - przekazała Pawłowska.

- Przez kilka ostatnich lat nałożyło się na siebie wiele trudności zdrowotnych. Kontuzje, choroby oraz podwójny sezon szosowo-torowy przez długi czas dokładały swoje cegiełki. Jako sportowiec zawsze chciałam wykonywać wszystko jak najlepiej. Przesuwałam swoje granice, przy tym "świetnie " zagłuszając ten głos z tyłu głowy, który mówił "Hej! Już wystarczy! Dość!" - dodała reprezentantka Polski.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Za kilka rozpoczynają się szosowe mistrzostwa świata @innsbruck_tirol2018 . Z przykrością informuje, że nie wezmę w nich udziału. Powód? Coś, o czym sportowcy rzadko mówią i myślą. Przetrenowanie. Przez kilka ostatnich lat nałożyło się na siebie wiele trudności zdrowotnych. Kontuzje, choroby oraz podwójny sezon szosowo-torowy przez długi czas dokładały swoje cegiełki. Jako sportowiec zawsze chciałam wykonywać wszystko jak najlepiej. Przesuwalam swoje granice, przy tym "świetnie " zagłuszając ten głos z tył głowy, który mówił "Hej! Już wystarczy! Dość!". Nie, nie kończę z kolarstwem. Za bardzo to kocham. Potrzebuje trochę czasu , aby wrócić do równowagi, aby organizm i głowa się zregenerowały. Na szczęście, co jest bardzo ważne, mam wokół siebie wspaniałych ludzi , którzy mnie wspierają i pomagają wrócić do pełni sił! Świetni fachowcy z @rehasportclinic , którzy dbają o moje zdrowie fizyczne. Sukcesywna współpraca z psychologiem sportu @abramowiczdaria oraz ogromne wsparcie w tym ciężkim dla mnie momencie, które dostałam od od mojego @teamvirtucyclingwomen i trenera! Chce wykorzystać ten czas na to, aby w pełni sił rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu oraz na robienie rzeczy, których nie mogłam lub nie pozwalałam sobie robić do tej pory. Na rower wsiada wtedy , kiedy poczuje że jestem gotowa fizycznie, a przede wszystkim psychicznie. Po to , aby przygotować się do kolejnych startów i, aby czerpać ogromną przyjemność z uprawiania kolarstwa. Ps. Życzę powodzenia całej reprezentacji Polski! Dajcie czadu w Austrii

Post udostępniony przez Kasia Pawłowska (@katarzynapawlowska)

 

Pawłowska uspokoiła kibiców, że nie zamierza kończyć sportowej kariery. Potrzebuje jednak czasu na to, by jej organizm się zregenerował, a głowa odpoczęła. Zaczęła też współpracę ze sportowym psychologiem.

- Chcę wykorzystać ten czas na to, aby w pełni sił rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu oraz na robienie rzeczy, których nie mogłam lub nie pozwalałam sobie robić do tej pory. Na rower wsiądę wtedy, kiedy poczuję, że jestem gotowa fizycznie, a przede wszystkim psychicznie. Po to, aby przygotować się do kolejnych startów i aby czerpać ogromną przyjemność z uprawiania kolarstwa - zakończyła Pawłowska.

ZOBACZ WIDEO: Urszula Radwańska: Potrzebowałyśmy z Agą odciąć się od taty. To była dobra decyzja

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL