WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Ryszard Szurkowski

Minister sportu przekazał dobre wieści ws. Ryszarda Szurkowskiego. Sportowcowi pomoże fundacja

Michał Fabian
Michał Fabian
Dramat Ryszarda Szurkowskiego poruszył Polaków. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie wybitnego kolarza. Minister sportu i turystyki Witold Bańka poinformował, że do pomocy włączy się także Fundacja PKN Orlen.

W czerwcu br. Ryszard Szurkowski uległ poważnemu wypadkowi podczas wyścigu "Rund um Koeln". Doznał obrażeń kręgosłupa i twarzy, przeszedł kilka operacji. Ma czterokończynowe porażenie.

Były mistrz świata i medalista olimpijski przebywa obecnie w ośrodku w Konstancinie. Czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Wywiad z "Przeglądem Sportowym", w którym podzielił się swoim dramatem, poruszył środowisko sportowe. Trwa zbiórka środków na leczenie pana Ryszarda.

Jak się okazuje, wsparcia finansowego byłemu kolarzowi udzieli także jedna z fundacji. Dobre wieści przekazał minister sportu i turystyki Witold Bańka.

"Fundacja PKN Orlen włączy się w pomoc w rehabilitacji Pana Ryszarda Szurkowskiego" - napisał Bańka na Twitterze, dziękując jednocześnie prezesowi PKN Orlen Danielowi Obajtkowi.  

Fundacja PKN Orlen - Dar Serca działa od 1997 r. Pomaga przede wszystkim dzieciom, ale także innym osobom, które znalazły się w potrzebie - chorym, żyjącym w ubóstwie czy wymagającym opieki.

* * *
Każdy z nas może pomóc temu wybitnemu kolarzowi. Zbiórką pieniędzy potrzebnych na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego zajmuje się "Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990". Wpłat można dokonywać na konto:
09 1240 1747 1111 0000 1845 5759
W dane przelewu należy wpisać dane odbiorcy: ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 189, 60-594 Poznań, a w tytule: "Ryszard Szurkowski - rehabilitacja".

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL