WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Iljo Keisse / Na zdjęciu: Iljo Keisse

Iljo Keisse stanie przed sądem? Belgijski kolarz ma problemy z powodu seksistowskiego żartu

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Podczas Vuelta a San Juan w Argentynie doszło do skandalu z udziałem kolarzy grupy Deceuninck-Quick Step. Kiedy zawodnicy pozowali do zdjęcia z kelnerką, Iljo Keisse naśladował... akt seksualny. Teraz kobieta zapowiada pozew sądowy.

Belgijski kolarz szosowy i torowy, zawodnik grupy Deceuninck-Quick Step Iljo Keisse, nie będzie miło wspominał udziału w tegorocznym wyścigu Vuelta a San Juan. Przed jednym z etapów argentyńskiej imprezy, 36-letni Belg padł ofiarą własnego żartu na tle seksistowskim. Sprawa odbiła się szerokim echem w Argentynie i prawdopodobnie zakończy się w sądzie.

Jak ustalił dziennik "Clarin", Keisse i jego koledzy z grupy, będąc w jednym z barów, zgodzili się pozować do zdjęcia z młodą kelnerką. 36-latek (na fotografii poniżej pierwszy z lewej) ustawił się za kobietą i - jak pisze argentyńska gazeta - próbował naśladować akt seksualny.

- Kiedy ustawaliśmy się do zdjęcia, on dotknął mnie z tyłu. Myślałam, że to przypadek, ale potem zrozumiałam, że zrobił to celowo. Jestem wściekła. Oni nie okazali mi szacunku. Nie można przyjechać sobie do innego kraju i traktować kobiety jak rzeczy, jak coś bezwartościowego - powiedziała mediom pracownica restauracji.

ZOBACZ: Victoria Pendleton chciała się zabić. To efekt wspinaczki na Mount Everest >>

ZOBACZ: Rewolucja w polskim kolarstwie amatorskim. Będą kontrole antydopingowe >>

Kelnerka poinformowała, że po konsultacji ze swoim partnerem, który był świadkiem incydentu, zdecydowała, że zgłosi sprawę na policję. - Poprosiłam tylko o zdjęcie, a zostałam poniżona. Mam nadzieję, że przynajmniej ktoś go pouczy, że tak nie można się zachowywać - dodała Argentynka.

Rzecznik prasowy Deceuninck-Quick Step przekazał mediom, że Keisse czuje się winny i jest gotowy przeprosić za głupi żart. - Nasz kolarz czuje się z tym bardzo źle - przekazał przedstawiciel belgijskiego zespołu.

ZOBACZ WIDEO Zaskakująca scena po debiucie Piątka. "Dziennikarzy bardziej interesował Zieliński"

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL