Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg van AvermaetMateriały prasowe / Chris Auld Photography / Na zdjęciu: Greg van Avermaet

Tour of Oman: Sonny Colbrelli zwycięzcą czwartego etapu, Greg van Avermaet drugi

Piotr Ziemka
Sonny Colbrelli wygrał czwarty etap dziesiątej edycji kolarskiego wyścigu Tour of Oman. Drugie miejsce zajął Greg van Avermaet z polskiej grupy CCC.

W ucieczce jechał między innymi Nathan van Hooydonck z CCC Team. Belg był drugi i dwukrotnie trzeci na górskich premiach oraz trzeci na lotnym finiszu. Peleton doścignął uciekinierów dopiero na ostatnim kilometrze. Etap wygrał Włoch Sonny Colbrelli z ekipy Bahrain-Merida. Jako drugi minął metę Greg Van Avermaet. Dzień wcześniej mistrz olimpijski z 2016 roku w wyścigu elity ze startu wspólnego zajął trzecie miejsce.

Lider polskiego zespołu awansował z trzeciej pozycji na drugą w klasyfikacji generalnej. Wyprzedził Jesusa Herradę i zmniejszył stratę do prowadzącego w wyścigu Aleksieja Łucenki z osiemnastu sekund do czternastu. Kazach, który wygrał niedzielny i poniedziałkowy odcinek Tour of Oman, we wtorek był dwunasty.

Czas 3 godziny, 17 minut i 9 sekund uzyskało czołowych 46 zawodników. W tym gronie znalazł się sklasyfikowany na 24. miejscu Łukasz Wiśniowski. Van Hooydonck był 47., z 13 sekundami straty do peletonu. 91. lokatę zajął Kamil Gradek. Do końca rywalizacji pozostały dwa etapy.

Czwarty etap wyścigu dookoła Omanu; Yiti (Al Sifah) - Oman Convention & Exhibition Center, 131 kilometrów: