WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Na zdjęciu: Jan Ullrich

Dwa śledztwa ws. napaści. Jan Ullrich ma poważny problem

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Były niemiecki kolarz, mistrz olimpijski i triumfator Tour de France, Jan Ullrich prawdopodobnie stanie przed sądem. Wybrykami gwiazdora sportu zajmują się dwie prokuratury.

Dochodzenie prokuratorskie w Hamburgu przeciwko Janowi Ullrichowi zostało tymczasowo zawieszone - dowiedział się focus.de. Sprawa dotyczy skandalicznego zachowania byłego kolarza we wrześniu ubiegłego roku.

Triumfator Tour de France 1997 miał wtedy bez powodu zaatakować 34-letniego mężczyznę. Według ustaleń policji Ullrich próbował dusić pracownika firmy cateringowej. Do zdarzenia doszło w strefie bezpieczeństwa na lotnisku w Hamburgu.

Prokurator podjął decyzję o zawieszeniu tego dochodzenia, ponieważ Ullrichowi za incydent na lotnisku grozi mniejszy wyrok, niż w sprawie napaści na prostytutkę, którą równolegle prowadzą śledczy we Frankfurcie nad Menem.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Juventus wymęczył zwycięstwo. Dobry mecz Skorupskiego! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


W sierpniu 2018 r. kolarski mistrz olimpijski z Sydney 2000 w jednym z hoteli we Frankfurcie spędził noc z luksusową prostytutką. Jak relacjonowały media, Ullrich miał rzucić się na kobietę i brutalnie ją pobić. Podejrzany w sprawie niczego nie pamięta, ponieważ był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Prostytutka, którą pobił, trafiła z obrażeniami do szpitala.

ZOBACZ: Brał amfetaminę, bo cierpi na ADHD. Jan Ullrich tłumaczy ostatnie wybryki >>

ZOBACZ: Ullrich poleciał do Miami na odwyk. Już na lotnisku chciał się wycofać >>

45-letni Niemiec jakiś czas temu przyznał się do tego, że jest uzależniony od narkotyków, podjął leczenie. Wkrótce będzie musiał jednak odpowiedzieć za wszystkie swoje wybryki.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL