Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Egan Bernal Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Egan Bernal

Kolejna gwiazda nie wystartuje w Giro d'Italia. Egan Bernal złamał obojczyk

Michał Fabian
Michał Fabian
W piątek z udziału w Giro d'Italia zrezygnował Alejandro Valverde, w sobotę wycofał się Egan Bernal. Kolumbijczyk miał być liderem Team Ineos w wyścigu dookoła Włoch.

Egan Bernal był wskazywany jako jeden z kandydatów do zwycięstwa w rozpoczynającym się 11 maja Giro d'Italia. W tym sezonie Kolumbijczyk wygrał wyścig Paryż-Nicea (więcej przeczytasz TUTAJ>>), a w Volta Ciclista a Catalunya zajął trzecie miejsce.

Team Ineos - tak od 1 maja nazywa się Team Sky - wytypował Bernala na lidera w Giro, jednak w sobotę plany legły w gruzach. Kolarz miał bowiem wypadek podczas treningu. W efekcie doznał złamania obojczyka. W niedzielę ma poddać się operacji.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Bernala w roli lidera brytyjskiego zespołu. Media zastanawiają się także, czy Kolumbijczyk pojedzie po wyleczeniu kontuzji w Tour de France, jako jeden z trzech liderów - obok Chrisa Froome'a i Gerainta Thomasa.

ZOBACZ WIDEO Odsunięcie od składu Piątka nie pomogło. "Milan gra tak tragicznie, że nie da się tego oglądać"

Przypomnijmy, że w piątek z udziału w Giro d'Italia zrezygnował Alejandro Valverde. Mistrz świata z 2018 r. odczuwa skutki urazu (obrzęk kości krzyżowej) odniesionego na treningu.

Zobacz także: Tour de Yorkshire: Greg Van Avermaet blisko etapowego zwycięstwa

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL