Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcel KittelNewspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Marcel Kittel

Marcel Kittel zawiesił karierę. "Nie jestem w stanie trenować i ścigać się na najwyższym poziomie"

Michał Fabian
Michał Fabian
Niemiecki sprinter Marcel Kittel rozwiązał kontrakt z zespołem Katiusza-Alpecin. "W ostatnich dwóch miesiącach czułem się wyczerpany" - uzasadnił kolarz.

Zwycięzca 14 etapów Tour de FranceMarcel Kittel poinformował, że zawiesza karierę sportową. Niemiec od 2018 r. występował w barwach Katiusza-Alpecin, miał dwuletni kontrakt (zarabiał 1,3 mln euro rocznie). Umowa została rozwiązana w trybie natychmiastowym, za porozumieniem stron.

Kittel uzasadnił decyzję względami zdrowotnymi. "W ostatnich dwóch miesiącach czułem się wyczerpany. Obecnie nie jestem w stanie trenować i ścigać się na najwyższym poziomie. Z tego powodu postanowiłem zrobić sobie przerwę, by pomyśleć o moich celach i stworzyć plan na przyszłość" - poinformował kolarz.

Od 2018 r. Kittel nie potrafił osiągnąć wysokiej formy. W barwach zespołu Katiusza-Alpecin sprinter wygrał zaledwie trzy etapy: dwa w Tirreno-Adriatico (2018) i jeden w Trofeo Palma (2019).

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz: Kiedy słuchałem Włodzimierza Szaranowicza, miałem łzy w oczach

Zobacz także: Kolejna gwiazda nie wystartuje w Giro d'Italia. Egan Bernal złamał obojczyk

Po raz ostatni wystartował 10 kwietnia w wyścigu Scheldeprijs, w którym zajął 99. miejsce. Później 30-latek wycofał się z Tour de Yorkshire i Tour of California.

W niektórych mediach można było przeczytać, że Kittel cierpi na syndrom wypalenia. Informację tę zdementował "Bild", powołując się na menedżera sportowca.

Przypomnijmy, że Kittel startował także w Tour de Pologne. Błyszczał zwłaszcza w 2011 r., wygrał wówczas aż cztery etapy. Był także najszybszy na pierwszym etapie w 2015 r., zwyciężając w Warszawie po finiszu z peletonu.

Zobacz także: Świetne wieści na temat stanu zdrowia Ryszarda Szurkowskiego. "Za dwa lata znów będzie sprawny"

Czy Marcel Kittel wznowi karierę i wróci do wysokiej formy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL