Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica i Alessandro Petacchi Materiały prasowe / Michele Borzoni / Na zdjęciu: Robert Kubica i Alessandro Petacchi

Czterech kolarzy zawieszonych za doping. Wśród nich Alessandro Petacchi

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Alessandro Petacchi to największe nazwisko wśród kolarzy, którzy naruszyli przepisy antydopingowe. Włoch jest dobrym znajomym Roberta Kubicy i często razem jeżdżą na rowerach.

"Operacja Aderlass" zbiera kolejne żniwa w środowisku kolarskim. Tym razem światowa federacja UCI zawiesiła czterech zawodników, u których wystąpiło podejrzenie naruszenia przepisów antydopingowych. Dwaj z nich nadal są czynnymi zawodnikami.

Neil Magny wpadł na dopingu. "Byłem zwolennikiem rygorystycznych kontroli" >>

Największym zaskoczeniem jest jednak obecność Alessandro Petacchi na liście zawieszonych. Włoch karierę zakończył w 2015 roku, a wcześniej był jedną z gwiazd. W swoim dorobku ma zwycięstwa w Tour de France (w 2010 roku), Giro d'Italia (2004) oraz Vuelta a Espana (2005). W tych trzech klasykach wygrał łącznie prawie 50 etapów.

Petacchi prywatnie bardzo dobrze się zna z Robertem Kubicą. Polski kierowca Formuły 1 jest miłośnikiem kolarstwa i często trenuje właśnie w towarzystwie słynnego Włocha.

Zawieszono także Boruta Bozica, który również jest na sportowej emeryturze, a obecnie pracuje jako asystent dyrektora sportowego w Bahrain Merida. Pozostali dwaj kolarze to Kristijan Durasek (UEA Team Emirates) oraz Kristijan Koren (Bahrain-Merida), którzy są czynnymi zawodnikami.

Wpadka dopingowa znanego bramkarza. Kokaina u Dana Beutlera >>

Podejrzenie stosowania dopingu przez całą czwórkę dotyczy lat 2012 i 2013. Zawieszenia mają związek z tzw. "Operacją Aderlass". Afera wybuchła po serii zatrzymań w Austrii, gdzie pod okiem doktora Marka Schmidta stworzono system, pomagający profesjonalnym sportowcom osiągać lepsze wyniki za pomocą dopingu.

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz: Kiedy słuchałem Włodzimierza Szaranowicza, miałem łzy w oczach

Czy dopingowicze powinni być dożywotnio dyskwalifikowani?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL