Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Chris Auld Photography / Na zdjęciu: Paweł Bernas

Tour of California 2019: triumf Cortiny na piątym etapie. Paweł Bernas z CCC Team w dziesiątce

Szymon Łożyński
Nie było czwartego z rzędu zwycięstwa kolarza Deceuninck-Quick Step na trasie Tour of California. Piąty etap amerykańskiego wyścigu wygrał Ivan Garcia Cortina z Bahrain Merida. Wysoko, na 7. pozycji, finiszował Paweł Bernas z CCC Team.

Liderem wyścigu pozostał Amerykanin Tejay van Garderen z Education First, który przyjechał w głównej grupie. Wicelider Gianni Moscon z INEOS zmniejszył jednak straty do 4 sekund.

Na trasie piątego etapu nie było zbyt wymagających wzniesień. Dlatego swoich szans na etapowe zwycięstwo mogli poszukać sprinterzy. Oczywiście nie trasie nie zabrakło ucieczki. W kilkuosobowej grupie znalazł się miedzy innymi Peter Sagan.

Uciekinierzy nie zdołali dojechać do mety przed główną grupą. Kilku kolarzy próbowało jeszcze samotnych akcji, ale i te ataki nie powiodły się. Ostatecznie na finiszu, z 26 osobowego peletonu, najwięcej sił zachował Ivan Garcia Cortina. Zadowolony na mecie mógł być również Paweł Bernas, który zajął 7. miejsce.