WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Krzysztof Porębski / PressFocus/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Karol Domagalski

Karol Domagalski przejdzie kolejne operacje. Nowe informacje ws. polskiego kolarza

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Po koszmarnym wypadku podczas Małopolskiego Wyścigu Górskiego pod opieką specjalistów wciąż przebywa Karol Domagalski. Polskiego kolarza Hurom Polska BDC Development czekają kolejne operacje.

Ze szpitala w Nowym Targu do Krakowa przewieziono Karola Domagalskiego, który w sobotę miał dramatyczny wypadek podczas wyścigu. Stan zdrowia kolarza jest ciężki, ale stabilny. Czekają go kolejne operacje, o czym na oficjalnym profilu na Facebooku kolarza poinformowała jego żona.

"W piątym dniu walki o życie Karol znajduje się pod opieką lekarzy specjalistów w Krakowie. Stan zdrowia męża na tę chwilę jest ciężki, ale stabilny. Czekają go kolejne operacje. Dziękujemy całemu personelowi medycznemu w Nowym Targu za zaangażowanie, opiekę i ratunek, który mu nieśli" - czytamy.

Podczas sobotniego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego, który odbywał się nieopodal Nowego Targu, polski kolarz przy zjeździe przewrócił się i wpadł do rowu, uderzając z wielką siłą w betonowy przepust przy drodze. Domagalski trafił do szpitala, przeszedł pierwszą operację, a lekarze początkowo określili jego stan jako zagrażający życiu.

Czytaj teżTour de Suisse. Nowe informacje po wypadku Gerainta Thomasa. "To było straszne"

- Takiego wypadku, z takim obrażeniami, w Polsce nie pamiętam - mówi o upadku Karola Domagalskiego dyrektor sportowy HUROM Polska BDC Development Mirosław Kostro (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki o brutalnej stronie sportu. "Człowiek miał wszystkiego dość"

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL