Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kolarski peletonGetty Images / Chris Graythen / Kolarski peleton

Przerażająca kontuzja młodego kolarza. Koszmarna rana na ciele

Dawid Borek
Dawid Borek
Do dramatycznego wypadku doszło w trakcie amatorskich mistrzostw Euskadi w kolarstwie. W jego efekcie Andoni Azkarate doznał przerażającej kontuzji.

Wypadek wydarzył się na przełęczy Gontzegaraine. W pewnym momencie 18-letni Hiszpan wypadł z drogi i uderzył w barierkę przy prędkości ok. 45 km/h. Poręcz uchroniła go od upadku do wąwozu, ale niemal spowodowała śmiertelną ranę na ciele sportowca.

Zderzenie z metalową barierką poskutkowało rozerwaniem koszulki Andoniego Azkarate i głęboką raną od szyi do klatki piersiowej. Ucierpiała także twarz (policzek, podbródek) czy ucho młodego kolarza.

- Gdyby barierka miała ostrą krawędź, albo w którymś momencie byłaby uszkodzona, teraz mówilibyśmy o czymś zdecydowanie gorszym - stwierdził dla gazety "Deia" David Etxebarria, dyrektor amatorskiego zespołu, do którego należy Andoni Azkarate.

ZOBACZ WIDEO: Kubeł zimnej wody wylany na Roberta Kubicę. Mówi o "mniejszej przyjemności"

Etxebarria opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie kontuzjowanego sportowca (z uwagi na drastyczną fotografię nie będziemy jej publikować), wzywając do usunięcia niebezpiecznych barierek na trasie wyścigu.

- Tym razem skończyło się tylko na strachu, ale boje się, że kolejnym razem może stać się tragedia. Mamy 2019 rok, niebezpieczne barierki muszą zniknąć z dróg - podkreślił Etxebarria.

Na szczęście obrażenia nie okazały się poważne, dzięki czemu młody Hiszpan został wypisany ze szpitala. Wierzy, że wkrótce wróci do rywalizacji.

Zobacz także:
Tour de Suisse. Nowe informacje po wypadku Gerainta Thomasa. "To było straszne"
Przejedzie USA z zachodu na wschód. Michał Więcki bierze udział w morderczym wyścigu

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL