Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Karol Domagalski Newspix / Krzysztof Porębski / PressFocus/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Karol Domagalski

Będzie zbiórka pieniędzy na dalsze leczenie Karola Domagalskiego

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Ponad dwa tygodnie temu Karol Domagalski uległ bardzo poważnemu wypadkowi podczas wyścigu kolarskiego. Stan zdrowia 29-latka jest ciężki. Potrzebne są fundusze na dalsze leczenie. Pieniądze będzie można przekazywać w specjalnej zbiórce.

Przedstawiciele kolarskiego klubu HUROM Polska BDC Development, którego barwy reprezentuje Karol Domagalski, poinformowali na Facebooku, że w poniedziałek 1 lipca rozpocznie się zbiórka pieniędzy dla 29-letniego sportowca.

Fundusze zostaną przeznaczone na dalsze leczenie kolarza oraz późniejszą rehabilitację. Pieniądze będzie można wpłacać na specjalnie utworzone konto, którego numer można znaleźć w poniższym wpisie. 

Do wypadku, w którym mocno ucierpiał Karol Domagalski, doszło 15 czerwca. Podczas zjazdu na Małopolskim Wyścigu Górskim 29-latek upadł i z całym impetem uderzył w betonowy przepust. Doznał licznych obrażeń wewnętrznych oraz złamań i w ciężkim stanie trafił do szpitala. 

Czytaj także: nietypowy wyścig Roberta Kubicy. Weźmie udział w maratonie kolarskim

Początkowo lekarze walczyli o życie kolarza. Tę walkę wygrali, ale po dwóch tygodniach - jak przekazała żona sportowca - stan jej męża nadal jest ciężki: "Mija trzynasty dzień od momentu nieszczęśliwego wypadku mojego męża Karola Domagalskiego. Na dzień dzisiejszy nie ma znacznej poprawy, stan jego zdrowia wciąż jest ciężki. Karol walczy, nie poddaje się, lekarze i personel pielęgniarski robią co w ich mocy, aby powrócił do nas. Bardzo dziękuje za wsparcie, modlitwę i solidarność wszystkich życzliwych osób".

Czytaj także: Andrzej P. nadal będzie w areszcie. Sąd przychylił się do zażalenia Prokuratury

ZOBACZ WIDEO 139 krajów, 75 rywalek. Karate walczy o igrzyska

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL