Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał PalutaPAP / Abaca / Na zdjęciu: Michał Paluta

Mistrzostwa Polski w kolarstwie 2019 - złote medale dla Paluty i Pietrzak w wyścigach ze startu wspólnego

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Tegoroczne mistrzostwa Polski w Ostródzie w kolarstwie szosowym zakończyły wyścigi ze startu wspólnego kobiet i mężczyzn. W rywalizacji kolarek triumfowała Łucja Pietrzak. Z kolei w zmaganiach mężczyzn linię mety pierwszy minął Michał Paluta.

Kolarze mieli do pokonania dziewięć pętli po 20 km każda. Start i meta wyścigu usytuowane były w Ostródzie. Na starcie rywalizacji mężczyzn, odbywającej się w upale i przy silnym wietrze, zabrakło Michała Kwiatkowskiego, który skupia się już na tegorocznej edycji Tour de France.

W zmaganiach kolarzy, tak jak można było spodziewać się, nie zabrakło licznych ucieczek. Pierwsze ataki nie były jednak skuteczne. Dopiero atak na 7. pętli trójki kolarzy, przyniósł efekt. W ucieczce znaleźli się Paweł Cieślik, Mateusz Taciak i Michał Paluta.

Ta trójka uzyskała ponad minutę przewagi na peletonem, w którym zabrakło jednomyślności, kto ma gonić. Do uciekających próbował jeszcze dołączyć Maciej Bodnar (aktualny mistrz Polski w indywidualnej jeździe na czas), ale nie dał rady. Ostatecznie z trójki Cieślik, Taciak, Paluta najwięcej sił na finiszu zachował ostatni z wymienionych. I to własnie kolarz CCC Team mógł cieszyć się z triumfu. Paweł Cieślik (Wibatech Merx Wrocław) zdobył srebro, a Mateusz Taciak (Voster ATS) brąz. 

Czytaj także: będzie zbiórka na dalsze leczenie Karola Domagalskiego

Z kolei kolarki miały do pokonania w niedzielę w Ostródzie sześć pętli po 20 km każda. Do mety przed peletonem dojechała 12-osobowa ucieczka.  Ze złotego medalu w rywalizacji kobiet mogła cieszyć się Łucja Pietrzak z Mat Atom Deweloper Wrocław, która po zaciętym finiszu pokonała srebrną medalistkę Agnieszkę Skalniak i trzecią Martę Lach (obie zawodniczki reprezentują CCC Liv Team). 

W niedzielę rozdano również komplety medali w wyścigach ze startu wspólnego kolarzy i kolarek do lat 23. U panów triumfował Szymon Sajnok z CCC Team. Z kolei u pań najlepsza była Agnieszka Skalniak (CCC Liv Team). 

Czytaj także: Maciej Bodnar obronił tytuł mistrza Polski w indywidualnej jeździe na czas

ZOBACZ WIDEO Uwaga, duży turniej w Polsce! Przyjadą gwiazdy

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL