Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Kwiatkowski i zniszczony rower Twitter / Twitter/Tour de France / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski i zniszczony rower

Tour de France 2019. Michał Kwiatkowski ucierpiał w kraksie. Zobacz zniszczony rower (wideo)

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Michał Kwiatkowski 8. etapu Tour de France nie zaliczy do udanych. Polak wziął udział w kraksie, co spowodowało, że stracił aż 4 minuty i 25 sekund.

Sobotni etap Tour de France miał pechowy przebieg dla Michała Kwiatkowskiego. Na jednym z ciasnych zakrętów, nieco ponad 15 km przed metą, Polak wziął udział w kolizji z kilkoma innymi kolarzami z zespołu INEOS.

Wypadek większe konsekwencje miał dla Michała Kwiatkowskiego. Polak w pierwszej kolejności musiał wesprzeć lidera teamu Geraintowi Thomasowi, a dopiero później poczekać na pomoc. Z tego powodu na metę dojechał dopiero jako 43. i stracił aż 4 minuty i 25 sekund.

Tour de France 2019: "Kiedy przesadzisz z rozpałką...". Pożar na trasie wyścigu

Dla porównania Thomas, który również wziął udział w kolizji, stracił "jedynie" 26 sekund. Na szczęście Kwiatkowski nie doznał żadnych obrażeń. Musiał za to cierpliwie poczekać na nowy rower. Zniszczony został również sprzęt Gianniego Moscona (co widać na powyższym filmie).

8. etap Tour de France wygrał Thomas De Gendt z zespołu Lotto Soudal. W klasyfikacji generalnej Tour de France Michał Kwiatkowski zajmuje 45. pozycję ze stratą 23 minut i 46 sekund. Liderem jest Julian Alaphilippe z Deceuninck-Quick Step.

Anna van der Breggen wygrała 9. etap Giro Rosa. Katarzyna Niewiadoma 6. w klasyfikacji generalnej

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Niecodzienne wydarzenie w wyścigu kolarskim

Czy Michał Kwiatkowski wygra etap na Tour de France 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL