Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Matteo Trentin Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Matteo Trentin

Kolarstwo: Matteo Trentin wzmocni skład CCC Team w sezonie 2020

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Mistrz Europy, Matteo Trentin, dołączy do ekipy CCC Team, podpisując dwuletni kontrakt. Będzie to duże wzmocnienie składu na klasyki oraz Wielkie Toury.

W tegorocznym Tour de France Matteo Trentin wywalczył swoje trzecie zwycięstwo w tym wyścigu, triumfując na 17.etapie. Poza tym aż osiem razy finiszował w pierwszej dziesiątce. Dyrektor generalny CCC Team, Jim Ochowicz, docenia doświadczenie oraz wszechstronność tego zawodnika, które były kluczowymi czynnikami decydującymi o podpisaniu z nim kontraktu.

- Matteo Trentin to niesamowity kolarz, więc jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy go powitać w szeregach CCC Team. Nie tylko wzmocni on nasz skład na klasyki, dołączając tym samym do Grega Van Avermaeta, ale będzie też niezwykle ważną częścią zespołu w inny wyścigach. Jak widzieliśmy w Tour de France, potrafi on zarówno finiszować z grupy, jak i się wspinać, a jego atak na 17. etapie przełożył się na imponujące zwycięstwo - mówi Ochowicz.

- Matteo ma dopiero 30 lat, ale spędził aż dziewięć lat w zawodowym peletonie. Wniesie zatem do naszej ekipy sporo doświadczenia i wierzymy, że najlepsze wciąż przed nim. Od pewnego czasu chcieliśmy wzmocnić nasz skład na klasyki kolarzem, który jest w stanie samemu wygrać, ale będzie też potrafił współpracować z Gregiem, byśmy mieli kilka wariantów na rozegranie wyścigu. Matteo posiada obie te kolarskie cechy. Ma on na koncie 23 zwycięstwa w karierze i zbudował już bardzo imponujące resume. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, po założeniu koszulki CCC Team powiększy on swoją listę osiągnięć o kolejne pozycje - dodał dyrektor CCC Team.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: ekstremalny zjazd w Tour de France. Kolarz z kamerą na klatce piersiowej


Trentin, który ma na koncie triumfy etapowe we wszystkich trzech Wielkich Tourach, wliczając w to cztery wygrane w Vuelta a Espana w 2017 roku, z optymizmem patrzy na sezon 2020.

- Nie szukałem nowej ekipy, ale pojawiła się bardzo ciekawa propozycja, by dołączyć do CCC Team. Znam się z Fabio Baldato oraz Alessandro De Marchim, a Manuel Quinziato ścigał się w tym zespole do końca swojej kariery, wiec jest to drużyna, którą znam dobrze. Myślę, że w barwach CCC Team będę miał więcej okazji, by się pokazać. Greg Van Avermaet jest zawsze w czołówce klasyków, a ja też coraz częściej przyjeżdżam z najlepszymi. Jeśli będziemy w jednej ekipie to wspólnie nasze szanse będą większe, niż gdybyśmy rywalizowali przeciwko sobie. Nie mogę się doczekać przyszłego roku - tłumacz Trentin.

- Cały czas brakuje mi zwycięstwa albo chociaż podium w dużym klasyku i chciałbym zrealizować ten cel w kolejnych latach. Chciałbym również powalczyć o koszulkę punktową w Wielkim Tourze. Byłem już drugi w tej klasyfikacji w Giro d'Italia oraz Vuelta a Espana i uważam, że jest to w moim zasięgu. Oczywiście, trzeba regularnie meldować się w czołówce, ale pokazałem w tegorocznym Tour de France, że potrafię finiszować z dużą regularnością. Myślę, że jestem w stanie wywalczyć koszulkę i miło byłoby dokonać tego chociaż raz w mojej karierze - dodał nowy kolarz CCC Team.

Poza triumfem w tegorocznym Tour de France, Trentin wygrał też etap w hiszpańskich wyścigach Volta a la Comunitat Valenciana i Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. Oba te zwycięstwa odniósł w koszulce mistrza Europy.

CZYTAJ TAKŻE Polacy kochają Tour de Pologne. Miliony przy trasie, miliony przed telewizorami

CZYTAJ TAKŻE Tour de Pologne. Zła informacja dla kibiców: Michał Kwiatkowski nie wystartuje

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL