Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bjorg Lambrecht WP SportoweFakty / DANIEL KOPATSCH / Na zdjęciu: Bjorg Lambrecht

Tour de Pologne. Jest decyzja kolarzy Lotto Soudal ws. dalszej rywalizacji w wyścigu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kolarze grupy Lotto Soudal podjęli decyzję w sprawie startu w kolejnych etapach Tour de Pologne. Koledzy Bjorga Lambrechta pojadą w wyścigu, by w ten sposób upamiętnić zmarłego kolarza.

"Podjęliśmy decyzję, że wszyscy zawodnicy Lotto Soudal wystartują w piątym etapie Tour de Pologne. Pojedziemy dla Bjorga" - przekazała grupa za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze. Wcześniej ich występ w dalszej części Tour de Pologne stał pod znakiem zapytania, a decyzja miała należeć do samych kolarzy.

Bjorg Lambrecht zmarł po wypadku, do jakiego doszło na 48. kilometrze trzeciego etapu Tour de Pologne z Chorzowa do Zabrza. W miejscowości Bełk (gmina Czerwionka-Leszczyny) 22-letni Belg stracił równowagę i uderzył w betonowy przepust. Był reanimowany, przewieziono go do szpitala w Rybniku, niestety lekarze nie zdołali go uratować.


Władze grupy Lotto Soudal nie chciały wywierać żadnej presji na zawodnikach. - Większość z nich chce jechać dalej, ale decyzję podejmą samodzielnie w środę rano - przekazał we wtorek belgijski zespół. Jednym z kolarzy tego zespołu jest Tomasz Marczyński.

Pamięć Lambrechta uczczono już na czwartym etapie, który decyzją organizatorów został zneutralizowany. Kolarze nie rywalizowali ani o premie na trasie, ani o triumf. Na 48. kilometrze peleton zatrzymał się i w ten sposób zawodnicy oddali hołd swojemu koledze.

W środę odbędzie się piąty etap 76. Tour de Pologne: Kopalnia Soli Wieliczka - Bielsko-Biała (154 km).

Zobacz także:
Wzruszające chwile podczas Tour de Pologne. Zobacz, co się działo na mecie IV etapu
Jest nowy pomysł na poprawę bezpieczeństwa kolarzy. To specjalne poduszki powietrzne

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne. Mieszkańcy Bełka opowiedzieli o wypadku kolarza. "Pech. Wcześniej coś takiego się tutaj nie wydarzyło"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL