Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Tim de Waele / Na zdjęciu: Bjoerg Lambrecht

Tour de Pologne. Lekarz zespołu o śmierci Bjorga Lambrechta. "Potrzebny był cud"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Lekarz zespołu Lotto Soudal wydał oficjalny komunikat ws. śmierci kolarza Bjorga Lambrechta. "Przy takich krwotokach wewnętrznych potrzebny jest cud" - czytamy na stronie.

Dwa dni po tragicznej śmierci Bjorga Lambrechta na oficjalnej stronie grupy kolarskiej Lotto Soudal pojawił się komunikat lekarza zespołu, Maartena Meirhaenghe'a. Doktor poinformował, że 22-latek miał olbrzymiego pecha.

- Bjorg zmarł z powodu dużego uszkodzenia wątroby, które spowodowało ogromny krwotok wewnętrzny. W rezultacie doznał zatrzymania akcji serca. Miał największego możliwego pecha. Przy takich krwotokach wewnętrznych potrzebny jest bowiem cud. Cud, którego tutaj nie było - czytamy na oficjalnej stronie grupy kolarskiej z Belgii.

Przypomnijmy, że Lambrecht na prostej drodze zjechał do rowu i z dużym impetem uderzył tułowiem i klatką piersiową w betonowy przepust. - Miejsce i czas nie miały wpływu na konsekwencje. Nawet jeśli taki uraz wydarzyłby się w szpitalu, istniałoby realne zagrożenie życia - kontynuuje Meirhaenghe.

We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok zmarłego kolarza (więcej TUTAJ). Prokuratura zamierza teraz ustalić dokładny przebieg i okoliczności wypadku, który doprowadził do jego śmierci. Śledztwo będzie prowadzone pod kątem wypadku w ruchu lądowym.

Na wtorkowym 4. etapie kolarze oddali hołd tragicznie zmarłemu Belgowi. Zgodnie z decyzją organizatorów etap został zneutralizowany. Kolarze nie rywalizowali w żadnej z klasyfikacji. Na 48. kilometrze peleton zatrzymał się, by uczcić pamięć Lambrechta. W środę zawodnicy wrócili już do ścigania. Kolarze Lotto Soudal zdecydowali, że dalej będą uczestniczyć w wyścigu.

Tour de Pologne. W sieci pojawił się amatorski film z wypadku Bjorga Lambrechta

Komentarze (1):

  • Mariusz Kwiatek Zgłoś
    czy prokuratura juz wszczela sledctwo w sprawie wypchniecia kolarza na pobocze i do rowu? tam bylo kilkudziesieciu swiadków. wszyscy milcza... czy ci ludzie nie maja sumienia?

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL