Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tim WellensGetty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Tim Wellens

BinckBank Tour 2019: Tim Wellens zwycięzcą czwartego etapu i nowym liderem klasyfikacji generalnej

Sebastian Gryziecki
Sebastian Gryziecki
Tim Wellens po udanej uciecze wygrał czwarty etap kolarskiego wyścigu BinckBank Tour 2019. Belg dzięki zwycięstwu został liderem klasyfikacji generalnej.

Czwartego dnia rywalizacji uczestnicy wyścigu BinckBank Tour przejechali zaledwie 96 kilometrów, w tym trzy okrążenia liczące po niespełna 30 km. Zarówno start jak i meta były tym razem zlokalizowane w miejscowości Houffalize.

Od samego początku etap zapowiadany był jako ten, który podzieli kolarski peleton. Tak też się stało. Peleton bardzo szybko rozpadł się na mniejsze, kilkuosobowe grupy. Na ostatnią pętlę na czele, z nieznaczną przewagą, wjeżdżali: Tim Wellens (Lotto Soudal), Laurens De Plus (Jumbo-Visma), oraz Marc Hirschi z Team Sunweb. Do czołowej trójki na 23 kilometry przed metą dołączył jeszcze Ivan Garcia Cortina (Bahrain-Merida). W tym momencie przewaga nad goniącą grupą wynosiła 40 sekund. W międzyczasie kolarze przejechali przez dwa lotne finisze. Pierwszy padł łupem Stana Dewulfa (Lotto Soudal), drugi wygrał Laurens De Plus (Jumbo-Visma).

CZYTAJ TAKŻE: Nikola Wielowska i Nikola Seremak na 3. stopniu podium MŚJ w sprincie drużynowym.

Na "złotym kilometrze" - znajdującym się 20 km przed końcem - sześć sekund bonifikaty do klasyfikacji generalnej zdobyli Tim Wellens (pierwszy, trzeci, drugi) i Marc Hirschi (drugi, pierwszy, trzeci). Po trzy sekundy zyskali Laurens De Plus (trzeci, drugi, czwarty) i Ivan Garcia Cortina (czwarty, czwarty, pierwszy).

ZOBACZ WIDEO: Dziennikarz WP SportoweFakty wziął udział w Tour de Pologne amatorów. "Fajne podjazdy"

Trzynaście kilometrów przed metą z uciekającej czwórki odpadł Ivan Garcia Cortina. W tej chwili przewaga ucieczki wynosiła 45 sekund i coraz prawdopodobniejsze było to, że to właśnie uciekająca trójka jako pierwsza przetnie linię mety. Ostatecznie zwycięzcą etapu został Tim Wellens, drugi był Marc Hirschi, a trzeci Laurens De Plus.

CZYTAJ TAKŻE: kolejny ciężki wypadek Domenico Pozzovivo. Włoski kolarz w szpitalu.

Nowym liderem BinckBank Tour 2019 został Wellens, na drugie miejsce w "generalce" przesunął się Marc Hirschi, a na trzecie Laurens De Plus. W czołowej "10" utrzymał się Łukasz Wiśniowski.

Niestety najważniejszy moment etapu przespał Greg Van Avermaet z CCC Team, który przed wyścigiem zapowiadał walkę o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 4. etapu BinckBank Tour 2019:

MiejsceZawodnikKrajZespółCzas
1.Tim WellensBelgiaLotto Soudal2:20.41
2.Marc HirschiSzwajcariaTeam Sunweb+0.00
3.Laurens De PlusBelgiaJumbo-Visma+0.05
10.Greg Van AvermaetBelgiaCCC Team+0.33


Klasyfikacja generalna BinckBank Tour 2019 po 4. etapie:

MiejsceZawodnikKrajZespółCzas
1.Tim WellensBelgiaLotto Soudal13:32.46
2.Marc HirschiSzwajcariaTeam Sunweb+0.04
3.Laurens De PlusBelgiaJumbo-Visma+0.14
10.Łukasz WiśniowskiPolskaCCC Team+0.44

Czy kolarz CCC Team wygra etap na BinckBank Tour 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL