Najnowsze Wyniki/Kalendarz
CCC TeamPAP/EPA / JAVIER LIZON / Na zdjęciu: CCC Team

Vuelta a Espana 2019: Astana wygrała drużynową jazdę na czas. CCC na 6. pozycji, Bora-Hansgrohe 5.

Piotr Ziemka
Drużynowa jazda na czas rozpoczęła 74. edycję wyścigu Vuelta a Espana. Zwyciężyła Astana. Na szóstej pozycji sklasyfikowano kolarzy z grupy CCC. Piąta była Bora-Hansgrohe.

Miguel Angel Lopez, Dario CataldoJakob Fuglsang, Jon IzagirreGorka Izagirre, a także Luis Leon Sanchez przejechali 13 kilometrów i 400 metrów w 14 minut i 51 sekund. Jako pierwszy minął metę Miguel Angel Lopez. Kolumbijczyk zdobył więc czerwoną koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. W zwycięskim składzie znaleźli się również Omar Fraile oraz Manuele Boaro.

Astana prowadziła już na pomiarze czasu umiejscowionym na siódmym kilometrze z czasem 8:10. Druga była wówczas Groupama-FDJ (8:16).

Ostatecznie Astana triumfowała z przewagą dwóch sekund nad zespołem Deceunick Quick-Step. Piąte miejsce zajęła Bora-Hansgrohe z Rafałem Majką i Pawłem Poljańskim. Na szóstej pozycji sklasyfikowano CCC Team. Do składu "Pomarańczowych" powołano dwóch Polaków - Pawła Bernasa i Szymona Sajnoka, dla których to debiut w wielkim, trzytygodniowym tourze. Czołową dziesiątkę zamknęło Lotto Soudal z Tomaszem Marczyńskim.

Filippo Ganna najlepszy w jeździe indywidualnej na czas

Za faworytów drużynowej jazdy na czas uznawano ekipę Jumbo-Visma. Kolarze tej grupy wygrali "czasówkę" w Tour de France, a w składzie na Vuelta a Espana znaleźli się między innymi: Primoz Roglic, Steven Kruijswijk oraz Tony Martin. W dziewiątej minucie jazdy kilku zawodników holenderskiej drużyny upadło na zakręcie. Jumbo-Visma zakończyła rywalizację na osiemnastej pozycji wśród 22 zespołów.

Wyniki drużynowej jazdy na czas - pierwszego etapu 74. wyścigu Vuelta a Espana (Salinas de Torrevieja - Torrevieja):

167.Paweł BernasPolskaCCC+2:51

W niedzielę odbędzie się etap o długości 199,6 km na trasie Benidorm - Calpe.

Czy Miguel Angel Lopez będzie w czołowej trójce klasyfikacji końcowej wyścigu Vuelta a Espana w 2019 roku?