Najnowsze Wyniki/Kalendarz
wypadek kolarzy Team UAE podczas 1 etapu Vuelta a Espana Twitter / La Flamme Rouge / Na zdjęciu: wypadek kolarzy Team UAE podczas 1. etapu Vuelta a Espana

Vuelta a Espana 2019: 1. etap pod znakiem wypadków (wideo)

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Podczas jazdy drużynowej na czas, która rozpoczęła wyścig Vuelta a Espana, nie obeszło się bez wypadków. Leżeli kolarze Team UAE i Jumbo-Vismy, a samochód Euskadi Murias zatrzymał się na barierkach ochronnych.

Na pierwszym etapie Vuelta a Espana 2019 kolarze rywalizowali podczas drużynowej jazda na czas (zwyciężyła Astana, grupa CCC zajęła 6. miejsce). 13-kilometrowa trasa prowadziła po ulicach Torrevieji. Mocny wiatr i techniczne zakręty sprawiły zespołom dużo problemów.

Uznawani za faworytów zawodnicy Jumbo-Vismy na jednym z zakrętów stracili szansę na dobre miejsce. Na ziemię runęło bowiem czterech kolarzy. Pech dopadł też Team UEA. Na łuku leżał niemal cały zespół.


W wypadku uczestniczył również samochód Euskadi Murias. Kierowca pojazdu na zakręcie stracił panowanie nad kierownicą i auto przy dużej prędkości uderzyło w barierki ochronne. Na szczęście, nikomu nic poważnego się nie stało.

Piąte miejsce na sobotnim etapie zajęła Bora-Hansgrohe z Rafałem Majką i Pawłem Poljańskim. Czerwoną koszulkę lidera klasyfikacji generalnej wywalczył Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez (więcej TUTAJ).

ZOBACZ: Nie boi się upałów i wysokich gór. Czekamy na przełamanie Rafała Majki >>


ZOBACZ WIDEO: Dziennikarz WP SportoweFakty wziął udział w Tour de Pologne amatorów. "Fajne podjazdy"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL