Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Luc Claessen / Stringer / Bjorg Lambrecht

Vuelta a Espana. Kolarze uczcili minutą ciszy pamięć Bjorga Lambrechta

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Przed startem drugiego etapu Vuelta a Espana kolarze uczcili minutą ciszy pamięć tragicznie zmarłego Bjorga Lambrechta, który zmarł w trakcie Tour de Pologne.

Do tragicznego wypadku doszło 5 sierpnia na 48. kilometrze trzeciego etapu Tour de Pologne. Bjorga Lambrechta wpadł do rowu i z duża siłą uderzył w betonowy przepust. Zmarł na stole operacyjnym w szpitalu w Rybniku. Bezpośrednią przyczyną zgonu był uraz wielonarządowy, w szczególności uraz jamy brzusznej z masywnym krwotokiem wewnętrznym.

Pogrzeb Lambrechta odbył się 13 sierpnia w Knesselare. W środę (14 sierpnia) władze miasta razem z mieszkańcami raz jeszcze oddały hołd zmarłemu kolarzowi podczas etapu wyścigu Binckbank Tour (12-18 sierpnia).

Czytaj też: 
-> Tour de Pologne. Śmierć Bjorga Lambrechta. Przesłuchano kolarzy, którzy widzieli jego upadek
-> Smutek, zaduma i łzy. W Knesselare odbył się pogrzeb Bjorga Lambrechta

Na ten sam gest zdecydowali się organizatorzy Vuelta a Espana. Przed startem drugiego etapu (Benidorm - Calpe) pamięć tragicznie zmarłego Lambrechta została uczczona minutą ciszy.

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne 2019. Czesław Lang o miejscu tragicznego wypadku: To nie był zjazd, ale prosta, szeroka droga

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL