Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tony Martin Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Tony Martin

Vuelta a Espana 2019: makabra na 19. etapie. Tony Martin się wycofał

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Pokiereszowany Tony Martin wycofał się z dalszej jazdy w tegorocznej Vuelta a Espana. Na piątkowym, 19. etapie wyścigu doszło do potężnej kraksy.

Stało się to na 66 kilometrów przed metą. Kilku kolarzy wywróciło się na łuku na śliskim asfalcie, wpadali na nich kolejni. W kraksie brał udział m.in. lider Vuelty Primoz Roglic, ale podniósł się i jechał dalej. Jego kolega z drużyny Jumbo-Visma Tony Martin miał mniej szczęścia. Najpierw długo nie podnosił się z drogi, Niemiec miał pokiereszowaną twarz. Wskutek obrażeń wycofał się z wyścigu. 

Roglić dogonił potem peleton, ostatecznie dojechał na 10. miejscu. Piątkowy etap wygrał po samotnym ataku Francuz Remi Cavagna z Quick Stepu. Drugi był Sam Bennet (Bora-Hansgrohe), a trzeci Zdenek Stybar z Quick Stepu. 

Rafał Majka przyjechał w piątek na 23. miejscu.  

Udział w kraksie nie przeszkodził Rogliciowi w utrzymaniu prowadzenia w klasyfikacji generalnej Vuelta a Espana. Rafał Majka jest szósty.

ZOBACZ WIDEO: Dziennikarz WP SportoweFakty wziął udział w Tour de Pologne amatorów. "Fajne podjazdy"

Komentarze (1):

  • Jano2 Zgłoś
    To nie jest kolarstwo, to są plenerowe wycieczki! Pamiętam wyścigi kolarskie w 60-tych i początek lat 70-tych, to były emocje! Aż łza się w oku kręci.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL