Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Witold Bańka Newspix / GRZEGORZ KRZYZEWSKI / FOTONEWS / Na zdjęciu: Witold Bańka

Witold Bańka dobitnie o sytuacji w PZKol. "Patologicznie zarządzany związek"

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
- Moja cierpliwość do patologicznie zarządzanego PZKol definitywnie się skończyła - mówił ustępujący minister sportu Witold Bańka. Sytuacja w związku jest fatalna, a wysokości długów nikt nie jest w stanie oszacować.

O dramatycznej sytuacji w PZKol mówi się już od dłuższego czasu. Związek jest zadłużony, pojawia się wiele problemów organizacyjnych - m.in. ze strojami dla polskiej reprezentacji na MŚ (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

- Moja cierpliwość do patologicznie zarządzanego PZKol definitywnie się skończyła - powiedział minister sportu Witold Bańka w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". - Prawie cztery lata byłem bardzo cierpliwy w relacjach z kilkoma zarządami i prezesami, znosząc wiele przykrych słów - dodał.

Przedstawiciele związku nie tylko nie zgłosili się do MSiT z planem ratowania PZKol, ale także wykazali się roszczeniową postawą, na co zwrócił uwagę Witold Bańka.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Karol Zalewski rozpętał burzę. Tomasz Majewski odpowiada

- Działacze PZKol mają tylko jeden pomysł: ministerstwo niech spłaci dług i wykupi, później utrzyma tor w Pruszkowie – na powstanie którego, co warto podkreślić przekazało dotację - a my będziemy sobie dalej "działali" - powiedział minister.

Dług związku wobec ministerstwa wynosi 1,3 mln, jakie są całkowite zobowiązania PZKol, tego nikt nie jest w stanie powiedzieć. Trwają już działania komornicze, niewykluczone, że dojdzie do licytacji toru w Pruszkowie, którego wartość wyceniono na 86 mln złotych.

- Tym ludziom nie powinno się powierzać składek na komitet rodzicielski w szkole, a co dopiero zarządzania taką instytucją. Nie rozumieją finansów publicznych, nie rozumieją zasad, nie rozumieją niczego - grzmiał Witold Bańka.

Zdaniem ministra sportu PZKol zmierza ku upadkowi. Niewiele wskazuje na to, aby związek całkowicie został zlikwidowany. - Kwestią czasu jest to, kiedy PZKol definitywnie upadnie. Owszem, można pomyśleć nad całkowitą likwidacją związku, ale to oznacza kilka lat niebytu i budowanie wszystkiego od podstaw - tylko pytanie z kim - zakończył Bańka.

Czytaj także:
Dramatyczna sytuacja w PZKol, związek nie ma ani złotówki. "Były prezes roztrwonił miliony złotych"
Seksafera w polskim kolarstwie: Andrzej P. może wkrótce opuścić areszt

Czy uda się uzdrowić sytuację w PZKol?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Fata Zgłoś
  Zkim? Na pewno nie jakimiś Czarneckimi z nadania PiS, bo ci nowo tworzony związek rozwalą od środka zanim jeszcze zacznie wychodzić na prostą! Tylko ludzie uczciwi, o nieposzlakowanej
  Czytaj całość
  opinii i przede wszystkim ZDOLNI MANAGEROWIE! ROZLICZANI ZA WYNIKI DZIAŁAŃ I SWEJ PRACY! A nie jakieś kumple z sitwy i szemrane szajki cwaniaków ze starych struktur!
  • Fata Zgłoś
   Same nieudaczne squr...yny. Takie same jak w tych innych związkach, typu PZM, PZPN czy PZN. To banda leni, oszustów i dziadów, które nie rozumieją dzisiejszego sportu zawodowego! POGONIĆ
   Czytaj całość
   TĘ BANDĘ ZŁODZIEI!!!!! I PASOŻYTÓW!

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL