Najnowsze Wyniki/Kalendarz
W tle zdjęcia leżący na asfalcie Alvaro Hodeg tuż po upadku na trasie belgijskiego klasykaGetty Images / Luc Claessen / W tle zdjęcia leżący na asfalcie Alvaro Hodeg tuż po upadku na trasie belgijskiego klasyka

Kolarstwo. Bardzo poważny upadek Kolumbijczyka na wyścigu w Belgii (wideo)

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Chwile grozy kolarza Alvaro Hodega z Deceuninck Quick-Step na belgijskim klasyku Tour de l'Eurometropole. Kolumbijczyk, jadący w peletonie, miał bardzo poważny upadek. Doznał poważnych złamań, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło pod koniec sobotniej rywalizacji. Prędkość peletonu była już bardzo duża. Po wejściu w prawy zakręt, Alvaro Hodega nie zmieścił się w trasie. Zahaczył najprawdopodobniej o jeden z prętów wystających z barierek i z całym impetem uderzył o asfalt. 

Kolumbijczykiem szybko zajęli się lekarze. Trafił do karetki pogotowia, którą został przetransportowany do szpitala. Przedstawiciele Deceuninck-Quick Step opublikowali już medyczny komunikat w sprawie kolarza. 

"U Alvaro stwierdzono złamania lewego przedramienia, prawego ramienia i dwóch żeber. W niedzielę przejdzie operację złamanego ramienia. Jest podejrzenie u niego także wstrząśnienia mózgu. Jego stan jest jednak stabilny" - czytamy na oficjalnej stronie zespołu. 

Bardzo groźny wypadek Alvaro Hodega można zobaczyć w poniższym materiale wideo:

Belgijski klasy wygrał Piet Allegaert (Sport Vlaanderen - Baloise). 

Czytaj także:
Witold Bańka dobitnie o sytuacji w PZKol. "Patologicznie zarządzany związek"
Seksafera w polskim kolarstwie: Andrzej P. może wkrótce opuścić areszt

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne 2019. Czesław Lang: Czuło się atmosferę zadumy

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL