Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dla Czesława Langa Tour de Pologne 2019 przyniósł wiele kryzysowych sytuacjiMateriały prasowe / tourdepologne.pl/Szymon Gruchalski / Dla Czesława Langa Tour de Pologne 2019 przyniósł wiele kryzysowych sytuacji.

Kolarstwo. Czesław Lang wyróżniony. Odebrał nagrodę z rąk Andrzeja Dudy

Dawid Borek
Dawid Borek
Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne, został nagrodzony Indywidualną Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP. Odebrał ją z rąk Andrzeja Dudy.

Jak opisuje oficjalna strona internetowa Tour de Pologne, "przyznawana co roku Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to szczególne wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój polskiej gospodarki, budując jednocześnie pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej".

Czesław Lang został jednym z laureatów XVII edycji, a nagrodę indywidualną w trakcie uroczystej gali Kongregu 590 wręczył mu Andrzej Duda. Dyrektor generalny Tour de Pologne został wyróżniony za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki i przedsiębiorczości.

- Bardzo się cieszę i dziękuję, to ogromny zaszczyt otrzymać nagrodę z rąk pana prezydenta i znaleźć się w znakomitym gronie laureatów. Jestem szczęśliwy, że zbudowaliśmy polską markę sportową, jaką jest Tour de Pologne i wprowadziliśmy ją do grona najważniejszych wydarzeń kolarskich na świecie - powiedział Czesław Lang, cytowany przez tourdepologne.pl.

- Dziś Tour de Pologne jest marką o globalnym zasięgu, a dzięki transmisjom telewizyjnym w 120 państwach znakomitą formą promocji Polski na arenie międzynarodowej. Możemy być dumni z faktu, że wspólnie tworzymy jedną z najbardziej prestiżowych imprez kolarskich na świecie - dodał dyrektor generalny największego sportowego wydarzenia w Polsce.

Tour de Pologne organizowany jest od 1928 roku. Lang jest jego dyrektorem od 1993 roku.

Zobacz też:
15 mln złotych długu Polskiego Związku Kolarskiego. "To śmierć kliniczna"
Witold Bańka dobitnie o sytuacji w PZKol. "Patologicznie zarządzany związek"

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020: Łotwa - Polska. Robert Lewandowski szczerze o swojej nieskuteczności w kadrze. "Każdy ma takie okresy"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL