Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Enric MasGetty Images / Tim de Waele / Na zdjęciu: Enric Mas

Kolarstwo. Tour of Guangxi: Ackermann z etapem, Mas wygrywa w "generalce"!

Sebastian Gryziecki
Sebastian Gryziecki
Pascal Ackermann z zespołu BORA–Hansgrohe wygrał ostatni, szósty etap Tour of Guangxi. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wywalczył Enric Mas z Deceuninck–Quick Step. Najlepszym góralem wyścigu został Tomasz Marczyński.

Ostatni, szósty etap wyścigu rozgrywanego w Chinach prowadził z Guilin do Guilin i liczył 168,3 kilometra. Na trasie tego dnia zlokalizowane były dwie górskie premie: jedna drugiej kategorii (wygrał Wang Meiyin) i jedna trzeciej kategorii (wygrał Kevin Van Melsen). 

Ucieczkę dnia na ostatnim etapie utworzyli Wang Meiyin (Bahrain-Merida), Frederik Frison (Lotto-Soudal), Jay Thomson (Dimension Data), Paul Ourselin (Total Direct Energie) i Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert). Piątka zawodników bardzo szybko zbudowała przewagę, która w szczytowym momencie wynosiła trzy i pół minuty. Peleton, prowadzony głównie przez grupę Deceuninck–Quick Step, która miała w swoim składzie lidera wyścigu, cały czas kontrolował przewagę i nie pozwalał uciekinierom na zbyt wiele. 

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny Polak w World Tourze. Kamil Małecki podpisał roczny kontrakt z CCC Team

Rosnące tempo peletonu doprowadziło do tego, że uciekający zawodnicy 15 kilometrów przed metą mieli już zaledwie minutę przewagi. Wiadomo już było, że grupa nie odpuści, a o kolejne etapowe zwycięstwo powalczą najlepsi sprinterzy.

ZOBACZ WIDEO: Dziennikarz WP SportoweFakty wziął udział w Tour de Pologne amatorów. "Fajne podjazdy"


Ostatecznie uciekający zawodnicy zostali wchłonięci kilka kilometrów przed metą. Finisz w popisowy sposób rozegrał Pascal Ackermann, który wyprzedził drugiego Juana Sebastiana Molano (UAE-Team Emirates) i trzeciego Timo Roosena (Jumbo-Visma). Bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Mareczko z CCC Team, który finiszował na piątym miejscu. 

CZYTAJ TAKŻE: Urszula Łoś piąta na 500 metrów ze startu zatrzymanego w ostatnim dniu ME 2019

W klasyfikacji generalnej wygrał Enric Mas (Deceuninck–Quick Step), który mimo kraksy na ostatnich metrach utrzymał prowadzenie. Najlepszym góralem został Tomasz Marczyński (Lotto Soudal). Klasyfikację punktową wygrał Pascal Ackermann.

Wyniki VI etapu Tour of Guangxi (Giulin-Guilin, 168,3 km).

MiejsceZawodnikKrajZespółCzas
1.Pascal AckermannNiemcyBORA- Hansgrohe3:38.10
2.Juan Sebastian MolanoKolumbiaUAE-Team Emirates+0.00
3.Timo RoosenHolandiaJumbo-Visma+0.00
5.Jakub MareczkoWłochyCCC Team+0.00


Końcowa klasyfikacja generalna.

MiejsceZawodnikKrajZespółCzas
1.Enric MasHiszpaniaDeceuninck-Quick Step22:42.42
2.Daniel Felipe MartinezKolumbiaEF-Education First+0.05
3.Diego RosaWłochyTeam INEOS+0.14
19.Tomasz MarczyńskiPolskaLotto Soudal+1.07

 

Czy jesteś zadowolony z występu CCC Team na Tour of Guangxi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL