Najnowsze Wyniki/Kalendarz
wyścig Tour de Pologne AmatorówMateriały prasowe / Lang Team / Na zdjęciu: wyścig Tour de Pologne Amatorów

Orlen Lang Team Race. Nowy cykl kolarskich wyścigów dla amatorów w 2020 r.

 Redakcja
Redakcja
Orlen Lang Team Race to nowy cykl kolarskich wyścigów szosowych dla amatorów organizowany przez Lang Team. W przyszłym roku w ramach tego wydarzenia odbędą się trzy wyścigi: w Bukowinie Tatrzańskiej, Rzeszowie i Bytowie.

Sponsorem Tytularnym projektu został PKN Orlen. - Obserwujemy rosnącą popularność kolarstwa szosowego wśród Polaków, którzy coraz częściej uprawiają ten sport amatorsko i oczekują organizacji zawodów na najwyższym poziomie. Dlatego postanowiliśmy wspólnie z PKN Orlen stworzyć cykl wyścigów pod nazwą Orlen Lang Team Race. Ten projekt umożliwi wszystkim zawodnikom rywalizację w profesjonalnych warunkach i w oprawie rodem z Tour de Pologne UCI World Tour - powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

- Od lat świadomie budujemy naszą markę poprzez polski sport. Wspieranych przez Orlen zawodników oraz drużyny możemy obserwować na najważniejszych międzynarodowych arenach. Jesteśmy organizatorem i partnerem wielu sportowych widowisk na światowym poziomie, w tym Orlen Wyścigu Narodów - imprezy, w której ścigają się przyszłe gwiazdy światowego peletonu. Ale mamy też świadomość, jak ważne jest wspieranie sportu amatorskiego. Dlatego zachęcamy Polaków do aktywnego trybu życia i rozwijania sportowych pasji, angażując się w kolarski cykl wyścigów szosowych ORLEN Lang Team Race - powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Orlen Lang Team Race w 2020 roku będzie składał się z trzech etapów. Pierwszy etap, czyli Orlen Tour de Pologne Amatorów odbędzie się w piątek, 10 lipca, w Bukovina Resort w Bukowinie Tatrzańskiej i tradycyjnie będzie rozgrywany na trasie królewskiego etapu Tour de Pologne UCI World Tour. Uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z kultowymi podjazdami - Ściana Bukovina i Ściana Harnaś.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" (on tour): Chalidow opowiedział o swojej depresji. "Musiałbym się odciąć od świata. Wyjechać do dżungli"

Drugi etap Orlen Lang Team Race odbędzie się w sobotę 29 sierpnia w Rzeszowie i będzie imprezą towarzyszącą Orlen Wyścigowi Narodów. To wyścig należący do cyklu UCI Nations Cup U23, w którym kolarze z całego świata rywalizują w barwach reprezentacji poszczególnych państw. Przyszłoroczny Orlen Wyścig Narodów odbędzie się właśnie w Rzeszowie w dniach 29-30 sierpnia i będzie finałową imprezą cyklu UCI Nations Cup U23.

Z kolei trzeci etap Orlen Lang Team Race odbędzie się w niedzielę 20 września w Bytowie, w rodzinnych stronach Czesława Langa, na trasach wytyczonych przez wicemistrza olimpijskiego z Moskwy.

Orlen Tour de Pologne Amatorów w Bukovina Resort w Bukowinie Tatrzańskiej będzie rozegrany na jednym dystansie (60 km), natomiast na pozostałych wyścigach w Rzeszowie i Bytowie uczestnicy będą mieli do wyboru Paradę Rowerową dla najmłodszych, dystans Mini (40-60 km) lub Maxi (80-110 km).

W ramach wydarzenia zawodnicy będą rywalizować w poszczególnych kategoriach wiekowych. W ORLEN Lang Team Race będzie prowadzona klasyfikacja generalna, w której decydujący będzie łączny czas z trzech etapów. Zapisy do poszczególnych etapów lub całego cyklu rozpoczynają się 6 grudnia. Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie langteamrace.pl oraz tourdepologneamatorow.pl.

Czytaj także: Kolarstwo. Znamy najpiękniejsze miasta 76. Tour de Pologne
Czytaj także: Polacy kochają Tour de Pologne. Miliony przy trasie, miliony przed telewizorami

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL