Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Juan Miguel MercadoGetty Images / Tim De Waele / Na zdjęciu: Juan Miguel Mercado

Kolarstwo. Okradali sklepy, bary i domy prywatne. Juan Miguel Mercado podejrzewany o udział w szajce złodziei

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Hiszpańska policja prowadzi śledztwo w sprawie 16 włamań w Grenadzie. Jednym z podejrzanych jest zwycięzca dwóch etapów w Tour de France, Juan Miguel Mercado.

Dwukrotny etapowy zwycięzca w Tour de France (w 2004 i 2006 r.) i triumfator etapu w Vuelta a Espana w 2001 r., Juan Miguel Mercado, znalazł się na celowniku hiszpańskich śledczych - poinformował serwis internetowy granadahoy.com.

Według ustaleń hiszpańskich dziennikarzy, były kolarz m.in. iBanesto.com i Quick Step-Davitamon jest zamieszany w działalność przestępczą czteroosobowej szajki złodziei. Grupa od grudnia 2019 r. do lutego 2020 r. miała dokonać aż 16 włamań do sklepów, barów i domów prywatnych w okolicach Grenady (w Andaluzji).

"Kobieta i dwaj mężczyźni, w wieku od 23 do 33 lat, zostali już aresztowani w związku z serią napadów. Udział Mercado we włamaniach jest sprawdzany. Złodzieje skradli m.in. auta, biżuterię, elektronikę, sprzęt sportowy i meble. Straty szacuje się na kwotę ok. 120 tys. euro" - pisze granadahoy.com.

41-letni Mercado, który przeszedł na sportową emeryturę w 2007 r., odmówił komentarza mediom. Hiszpan startował w iBanesto.com z dwoma polskimi kolarzami - Dariuszem Baranowskim i Tomaszem Brożyną (lata 2001-02).

Czytaj też:
Skandal we Włoszech. Trener wyrzucony po uderzeniu piłkarza
Serie A. Nastolatka szantażowała Mario Balotellego. Oszukała go ws. swojego wieku

ZOBACZ WIDEO: Kolarstwo. CCC Team zaangażował się w pomoc UNICEF. Robert Korzeniowski: Ważne, że wspieramy

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL