Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam YatesNewspix / Yuzuru Sunada/Belga via ZUMA Press / Na zdjęciu: Adam Yates

Kolarstwo. UAE Tour 2020: Adam Yates show na Jabel Hafeet! Dobra jazda Rafała Majki

Sebastian Gryziecki
Sebastian Gryziecki
Trzeci etap UAE Tour 2020, kończący się na Jabel Hafeet padł łupem Adama Yatesa. Brytyjczyk w połowie decydującego podjazdu oderwał się od grupy i samotnie minął linię mety. Piąte miejsce zajął Rafał Majka.

W środę na kolarzy startujących w UAE Tour 2020 czekał etap prowadzący z Al Quadra Cycle Track do Jabel Hafeet. Zawodnicy mieli do pokonania 184 kilometry w ogromnym upale. O kolejności miał zadecydować piekielnie trudny podjazd Jabel Hafeet.

Po około 30 kilometrach jazdy uformowała się ucieczka dnia. W jej skład weszło czterech zawodników: Victor Campenaerts (NTT Pro Cycling), Jasper De Buyst (Lotto Soudal), Umberto Marengo (Vini Zabu - KTM) oraz Stijn Steels (Deceuninck - Quick Step). Uciekinierzy szybko zyskali ponad minutę przewagi. 

Peleton mimo straty cały czas kontrolował stratę do ucieczki i ostatecznie wchłonął harcowników przed jedynym a zarazem decydującym podjazdem na tym etapie. Jabel Hafeet szybko jednak zweryfikował zapędy kolarzy. Już po 4 kilometrach podjazdu z grupy odpadli między innymi Alejandro Valverde (Movistar) i Wout Poels (Bahrain - McLaren). 5 kilometrów przed metą jak rakieta ruszył Adam Yates (Mitchelton - Scott). Brytyjczyk szybko zyskał kilkadziesiąt metrów przewagi nad goniącym go Davidem Gaudu (Groupama-FDJ) oraz Aleksiejem Łucenko (Astana). Do wspomnianej dwójki po chwili dołączył jeszcze Tadej Pogacar, który po kilkudziesięciu metrach przejechanych na kole ruszył w samotną pogoń za Yates'em. 

Kolarz teamu Mitchelton - Scott nie dał sobie jednak wyrwać zwycięstwa i samotnie wjechał na metę wyprzedzając drugiego Pogacara o sekund. Trzeci do mety dotarł Aleksiej Łuczenko z Astany. Na świetnym piątym miejscu etap ukończył Rafał Majka.

Wyniki 3. etapu UAE Tour 2020:

MiejsceZawodnikKrajGrupaCzas
1.Adam YatesWielka BrytaniaMitchelton - Scott4:42:34
2.Tadej PogacarSłoweniaUAE - Team Emirates+1:02
3.Aleksiej ŁuczenkoKazachstanAstana+1:29
4.David GauduFrancjaGroupama - FDJ+1:29
5.Rafał MajkaPolskaBora-Hasngrohe+1:29


Klasyfikacja generalna UAE Tour 2020:

MiejsceZawodnikKrajGrupaCzas
1.Adam YatesWielka BrytaniaMitchelton - Scott12:30:02
2.Tadej PogacarSłoweniaUAE - Team Emirates+1:07
3.Aleksiej ŁuczenkoKazachstanAstana Pro Team+1:35
4.David GauduFrancjaGrupama - FDJ+1:40
5.Rafał MajkaPolskaBora-Hasngrohe+1:40

ZOBACZ WIDEO: Polska akademia na Zielonej Wyspie. Mariusz Kukiełka otworzył szkółkę w Irlandii

Czy jesteś zadowolony z postawy kolarzy CCC Team?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL