Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bjorg LambrechtGetty Images / Justin Setterfield / Staff / Na zdjęciu: Bjorg Lambrecht

Kolarstwo. Śledztwo ws. śmierci Bjorga Lambrechta zostało umorzone

Michał Fabian
Michał Fabian
Nikt nie przyczynił się do śmierci belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta podczas 3. etapu Tour de Pologne 2019 - ustaliła prokuratura w Rybniku, która umorzyła śledztwo w tej sprawie.

22-letni Bjorg Lambrecht zmarł 5 sierpnia 2019 r., w wyniku obrażeń doznanych w wypadku w miejscowości Bełk, na trzecim etapie Tour de Pologne (z Chorzowa do Zabrza). Kolarz belgijskiej grupy Lotto Soudal zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust.

Mimo natychmiastowej reanimacji nie udało się go uratować. Belg zmarł na stole operacyjnym w szpitalu w Rybniku.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, prokuratura w Rybniku umorzyła śledztwo w sprawie śmierci Bjorga Lambrechta. Postępowanie umorzono już kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz podano oficjalną informację. Śledczy chcieli bowiem, by decyzja najpierw dotarła do rodziców zmarłego kolarza.

- Informację podajemy dopiero teraz, bo wcześniej trwało tłumaczenie decyzji i materiałów ze śledztwa na język niderlandzki. Te materiały zostały przetłumaczone na początku lutego i przesłane do pokrzywdzonych - rodziców zmarłego. Z elektronicznych potwierdzeń odbioru wynika, iż pokrzywdzeni odebrali te materiały - powiedziała PAP Malwina Pawela-Szendzielorz, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku Malwina Pawela-Szendzielorz

Już pod koniec sierpnia ub. roku, śledczy ustalili, że przyczyną wypadku, w wyniku którego Lambrecht poniósł śmierć, było najechanie na odblask na drodze wystający 1,5 cm powyżej jezdni (więcej TUTAJ>>).

Czytaj także: Czesław Lang wspomina Bjorga Lambrechta. "Na zawsze w naszych sercach"

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie planuje drugiego auta w DTM. "Mamy zbyt wiele zadań organizacyjnych"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL