Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kolarze podczas UAE TourGetty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: kolarze podczas UAE Tour

Kolarstwo. Bez nowych przypadków koronawirusa. Departament Zdrowia podał wyniki 167 badanych

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Departament Zdrowia w Abu Zabi podał wyniki badań przeprowadzonych na obecność koronawirusa wśród kolarzy i pracowników drużyn. Wszystkie 167 próbek dało wynik negatywny.

Wyścig UAE Tour został przerwany po pięciu etapach po tym, jak u czterech osób wykryto koronawirusa. Początkowo chorobę siejącą postrach na całym świecie wykryto u dwóch włoskich członków grupy UAE Team Emirates - mechanika i masażysty. Następnie poinformowano o kolejnych dwóch przypadkach. 

Organizatorzy wyścigu postanowili dmuchać na zimne. Uczestnicy wyścigu zostali poddani kwarantannie w pięciogwiazdkowych hotelu, gdzie przeprowadzono im badania. Departament Zdrowia Abu Zabi ogłosił, że testy laboratoryjne dla 167 osób nie potwierdziły zarażenia. Wynik był negatywny.

"Nadal monitorujemy stan pozostałych osób, które kontaktowały się z zarażonymi osobami. Wyniki będą dostępne w ciągu kilku najbliższych godzin. We współpracy z ministerstwem zdrowia zastosowaliśmy zapobiegawczą kwarantannę wobec wszystkich uczestników UAE Tour" - przekazano w komunikacie.

Po zakończeniu badań ci uczestnicy wyścigu, u których testy nic nie wykażą, będą mogli wrócić do domów.

Czytaj także:
MŚ w kolarstwie torowym: jest medal w Berlinie! Daria Pikulik zdobyła brąz!
Kolarstwo. Omloop Het Nieuwsblad: wyścig, który oddziela mężczyzn od chłopców

[b]ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

[/b]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL