Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nicolas Portal Getty Images / KT/Tim De Waele/Corbis / Na zdjęciu: Nicolas Portal

Kolarstwo. Nie żyje dyrektor sportowy Team INEOS. Nicolas Portal zmarł na zawał serca

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Team INEOS przekazał smutną informację. Nicolas Portal zmarł w wieku 40 lat w swoim domu w Andorze. Były kolarz dostał ataku serca. Francuza żegna m.in. Michał Kwiatkowski.

"Z największym smutkiem przychodzi nam ogłosić odejście naszego kochanego kolegi z zespołu i bliskiego przyjaciela Nico Portala, który zmarł nagle dziś popołudniu w swoim domu w Andorze" - czytamy na twitterowym koncie zawodowej grupy kolarskiej Team INEOS.

Według informacji włoskich mediów, dyrektor sportowy brytyjskiego zespołu, w barwach którego startują m.in. Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, zmarł we wtorek na zawał serca. Francuz był dyrektorem w Team INEOS (wcześniej Team Sky) od 2013 r.

Portal w zawodowym peletonie ścigał się w latach 2002-10. Jego największym sukcesem był etapowe zwycięstwo w Criterium du Dauphine Libere w 2004 r. Francuski kolarz pięć razy startował w Tour de France (najwyżej w klasyfikacji generalnej był 57. w 2007 r.). W 2009 r. opuścił część sezonu z powodu wykrytej arytmii serca.

"RIP Nico. Moje kondolencje dla rodziny i bliskich" - napisał na portalu społecznościowym francuski kolarz Maxime Bouet.

"Nigdy nie spotkałem osoby, dla której Nico nie miałby czasu. Nigdy nie spotkałem kogoś, kto nie myślałby o Nico. Był prawdziwą inspiracją. Jego energia, jego pokora i pasja do życia świeciły tak jasno. Portal Nico, to był zaszczyt pracować z Tobą. Wszyscy będziemy bardzo tęsknić" - wzruszającym tweetem hołd zmarłemu oddał też Brytyjczyk Tao Geoghegan Hart.

"Nie chcę w to uwierzyć. Zawsze uśmiechnięty, zawsze wysportowany, zawsze pełen energii. Życie nie jest sprawiedliwe. Moje myśli są z Jego rodziną i przyjaciółmi. RIP Nico" - to z kolei wpis na TT Michała Kwiatkowskiego.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL