Najnowsze Wyniki/Kalendarz
KolarstwoNewspix / Kolarstwo

Koronawirus. UCI podjęła decyzję w sprawie kolejnych wyścigów kolarskich

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Co najmniej do końca kwietnia bieżącego roku kolarze z elity nie będą ścigać się w wyścigach. Taką decyzję podjęła Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa.

Tym samym z ważniejszych wyścigów nie zostaną rozegrane w planowanym terminie słynne wiosenne klasyki: Paryż-Roubaix, Mediolan-San Remo, Liege-Bastogne-Liege. 

UCI w swoim komunikacie podkreśliła, że po wznowieniu ścigania się zawodowego peletonu, pierwszeństwo będą miały wyścigi z aktualnymi terminami. 

Sezon 2020, który powinien zakończy się w październiku, może zostać wydłużony do 1 listopada. Nie jest wykluczone, że zmianie ulegnie także liczba zawodników, jaką drużyny zgłaszają do danego wyścigu. 

UCI podjęła decyzję w porozumieniu z organizatorami wyścigów, dyrektorami zawodowych grup kolarskich i samych kolarzy. 

Od początku 2020 roku świat walczy z pandemią koronawirusa. W Chinach sytuacja po ponad dwóch miesiącach została opanowana. Obecnie największe skupisko choroby jest w Europie. W sumie na koronawirusa zachorowało ponad 200 tysięcy osób na całym świecie, a około 8 tysięcy zmarło.

Czytaj także:
Ariel Maximiliano Richeze zarażony koronawirusem. "Nowe wyzwanie"
Agenci WADA zapukali do drzwi Michała Paluty

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Co z igrzyskami w Tokio? "Niektórzy cały czas żyją nadzieją, że odbędą się w terminie"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL