Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kolarze w trakcie wyściguAgencja Gazeta / Fot. Przemek Wierzchowski/Agencja Gazeta / Na zdjęciu: kolarze w trakcie wyścigu

Koronawirus. Jest decyzja UCI. Imprezy kolarskie zawieszone do 1 czerwca

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Międzynarodowa Unia Kolarska postanowiła zawiesić wszystkie wyścigi do 1 czerwca. Decyzja jest podyktowana pandemią koronawirusa.

Decyzja dotyczy wszystkich odmian kolarstwa. Przedstawiciele UCI przed wydaniem rozporządzenia spotkali się z przedstawicieli różnych grup - organizatorami wyścigów (AIOCC), stowarzyszeniem drużyn zawodowych (AIGCP) i związkiem kolarzy zawodowych (CPA).

Tym samym z ważniejszych wyścigów nie zostaną rozegrane w planowanym terminie słynne wiosenne klasyki: Paryż-Roubaix, Mediolan-San Remo, Liege-Bastogne-Liege.

Międzynarodowa Unia Kolarska nie wyklucza wydłużenia sezonu. Jeśli sytuacja z koronawirusem na świecie zostanie zażegnana, w pierwszej kolejności odbędą się wówczas największe imprezy kolarskie. 

"Do tej pory do UCI wpłynęło ponad 450 wniosków o odroczenie lub odwołanie wydarzeń, z których znaczna większość dotyczy kolarstwa szosowego. W tym niezwykle trudnym momencie UCI - jako światowe ciało kolarstwa - będzie kontynuować konsultacje z przedstawicielami różnych grup, aby znaleźć najlepsze rozwiązania dla naszego sportu. W tym okresie powszechnej niepewności, która osłabia sytuację finansową wszystkich zaangażowanych, Międzynarodowa Unia Kolarska wzywa wszystkich do zjednoczenia, odpowiedzialności i siły" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Czytaj także: Wyścig Tour de Pologne zagrożony. "Nie zorganizujemy niczego na siłę" >>

Czytaj także: Koronawirus. Michał Materla zaangażował się w pomoc szpitalom >>

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL