Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Peleton Tour de Pologne Materiały prasowe / tourdepologne.pl/Szymon Gruchalski / Peleton Tour de Pologne

Kolarstwo. Znamy nowy termin Tour de Pologne. Wyścig skrócony o dwa etapy

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Poznaliśmy nowy termin tegorocznej edycji Tour de Pologne. Impreza odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia. Warto zauważyć, że podjęto decyzję o jej skróceniu o dwa etapy.

Początkowo Tour de Pologne 2020 było planowane na 5-11 lipca. Szalejąca pandemia koronawirusa sprawiła, że założenia musiały zostać zmodyfikowane. Jak czytamy na stronie internetowej tourdepologne.pl, organizatorzy zdecydowali, że wydarzenie odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia. Potwierdziły się więc wcześniejsze doniesienia hiszpańskich mediów.

77. Tour de Pologne będzie pierwszym wyścigiem wieloetapowym, jaki odbędzie się po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa. Wiadomo już, że w tym roku impreza będzie krótsza o dwa etapy, co jest związane z dużym natężeniem zmagań w nowym kalendarzu.

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać trasa TdP 2020. Losy wyścigu wciąż są uzależnione od koronawirusa. - Jesteśmy w pełni przygotowani, aby przeprowadzić wyścig, ale oczywiście sytuacja jest stale monitorowana, a priorytetem pozostaje ochrona zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa i przestrzeganie wszystkich ograniczeń wprowadzonych przez władze - przyznał Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne, cytowany przez oficjalną stronę internetową wyścigu.

Kolarskie emocje mają wrócić 1 sierpnia. Na ten dzień Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zaplanowała wyścig Strade-Bianche we Włoszech.

Czytaj także:
- Niespokojne nastroje w Belgii. "Najtrudniejsze dopiero przed nami"

- Vuelta a Espana w późniejszym terminie. Będzie mniej etapów

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

 • GallAntonin Zgłoś
  To nie jest Tour de Pologne. To jakiś lokalny kilkudniowy wyścig, który tak nazywamy. Zniszczyliśmy ideę Wyścigu Pokoju z politycznych powodów, jak z resztą wiele w innych dziedzinach.
  Czytaj całość
  Wyścig Pokoju był ogromną imprezą i Niemcy z Czechami próbowali go zachować w formie juniorskiej. My jednak olaliśmy współzawodnictwo przez 3 kraje. Teraz mamy wyścig, który jest z bardzo dużą siłą i na siłę utrzymywany. Coraz trudniej skompletować chętne ekipy na ten Tour. A ten Lang, jak z nim jest wywiad i on się śmieje, jak do sera, to mi bokiem wychodzi.
  • Chrisrks Zgłoś
   Oby ten terminarz doczekał się realizacji!

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL