Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg Van AvermaetGetty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Greg Van Avermaet

Kolarstwo. Lider CCC Team o sytuacji zespołu: "przez kilka nocy nie spałem zbyt dobrze"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Greg van Avermaet opowiedział o negocjacjach między zawodnikami i zespołem CCC Team, którego tytularny sponsor ma wielkie problemy związane z pandemią koronawirusa. Belg nie ukrywa, że ostatnie dni były dla niego ciężkie.

Zamrożenie gospodarki związane z pandemią koronawirusa znacząco odczuła firma obuwnicza CCC, która jest sponsorem jedynej polskiej kolarskiej ekipy w World Tourze. Początkowo pojawiały się informacje o końcu zespołu, ale na razie skończyło się na zawieszeniu większości kontraktów personelu, a także obniżce wynagrodzeń zawodników (więcej TUTAJ).

- Nadal negocjujemy. Nie będzie to w żadnym razie idealna sytuacja, ale zawsze jakieś rozwiązanie - takie słowa Grega Van Avermaet przytacza serwis kolarsko.pl, powołując się na "Het Nieuwsblad". 

Lider CCC Team nie ukrywa, że napięta sytuacja bardzo go stresuje. - Jestem w codziennym kontakcie z Jimem Ochowiczem (dyrektor generalny CCC Team - przyp. red.). Muszę przyznać, że przez kilka nocy nie spałem zbyt dobrze. To nie jest sytuacja, w której możesz po prostu wejść pod kołdrę i zamknąć oczy - dodał belgijski kolarz.

W związku z pandemią koronawirusa cykl World Tour ma się rozpocząć dopiero na początku sierpnia. Jednym z pierwszych wyścigów będzie Tour de Pologne planowany w dniach 5-9 sierpnia.

Czytaj teżCzesław Lang: Koronawirus jest gorszy niż wojna. Bo nie znamy wroga (wywiad)

ZOBACZ WIDEO: Kolejni sportowcy nie chcą trenować w COS-ach. Minister sportu komentuje: Uważam, że część dyscyplin może trenować w domu

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL