Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Remy Di GregorioGetty Images / Tim de Waele / Na zdjęciu: Remy Di Gregorio

Kolarstwo. Remy Di Gregorio złapany na dopingu. Cztery lata dyskwalifikacji

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
U Remy'ego Di Greorgio potwierdzono stosowanie zakazanych środków. 34-letni francuski kolarz zażywał EPO i został zdyskwalifikowany na cztery lata.

Próbkę od Remy'ego Di Gregorio pobrano 8 marca 2018 roku, w trakcie wyścigu Paryż - Nicea. U Francuza podejrzewano stosowanie zakazanych środków i od tego czasu był tymczasowo zawieszony. Czekał jednak na pełen wyrok UCI dotyczący długości dyskwalifikacji.

Jak przekazał portal sport.de, po przebadaniu próbki wykryto u francuskiego kolarza EPO. Nałożono na niego karę czteroletniego zawieszenia, co oznacza, że do 2022 roku nie będzie mógł się ścigać w wyścigach kolarskich.

To nie pierwsze dopingowe podejrzenia w przypadku Di Gregorio. Już w 2011 roku prowadzono przeciwko niemu śledztwo ws. dopingu, ale dwa lata później został oczyszczony z zarzutów. 

Di Gregorio jeździł ostatnio w barwach grupy Cofidis, a poprzednio kazachskiej Astany. W 2011 roku wygrał jeden etap wyścigu Paryż Nicea.

Czytaj także:
Kolarstwo. Lider CCC Team o sytuacji zespołu: "przez kilka nocy nie spałem zbyt dobrze"
Anita Włodarczyk także wzięła udział w wirtualnym Tour de Pologne

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL