Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rita Malinkiewicz PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Rita Malinkiewicz

Samochód wjechał w kolarki. Rita Malinkiewicz walczy o życie

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek w okolicach Bielsko-Białej. Z niewyjaśnionych przyczyn kierująca samochodem osobowym zjechała na drugą stronę jezdni i potrąciła dwie rowerzystki. Jedną z nich jest reprezentantka Polski, Rita Malinkiewicz.

Do wypadku doszło w poniedziałek 1 czerwca około godziny 16:30 w położonych pod Bielsko-Białą Wilkowicach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca oplem 57-letnia kobieta z nieznanych przyczyn zjechała na drugą stronę jezdni i czołowo uderzyła w dwie prawidłowo jadące rowerzystki. Obie w stanie ciężkim trafiły do szpitala.

Jak potwierdził portal eurosport.tvn24.pl, jedną z nich była Rita Malinkiewicz, w przeszłości reprezentantka Polski w kolarstwie górskim i mistrzyni kraju juniorów. Wraz z drugą poszkodowaną jechały do Bielska-Białej, by odbyć pierwszy z cyklicznych kolarskich treningów, organizowanych przez Ritę dla grupy facebookowych znajomych. Mieli oni wspólnie jeździć po podbeskidzkich trasach.

Na miejsce zbiórki nie zdołały dojechać. Zostały potrącone przez samochód. Siła uderzenia była tak wielka, że rowery zostały kompletnie zniszczone. Obie rowerzystki doznały groźnych obrażeń i były reanimowane przez ratowników medycznych na miejscu wypadku. Malinkiewicz helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Sosnowcu.

Stan Malinkiewicz jest ciężki. Kolarka walczy o życie. - Pacjentka trafiła na SOR w stanie bardzo ciężkim, zagrażającym życiu i zdrowiu. Zostały przeprowadzone niezbędne czynności ratownicze, trafiła na OIOM, przebywa tam w stanie ciężkim. Zajmują się nią specjaliści ortopedii, neurochirurgii oraz anestezjolodzy - powiedział w rozmowie z TVN24 rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, Tomasz Świerkot.

Rzecznik na prośbę najbliższych Malinkiewicz nie udziela informacji dotyczących szczegółowego stanu zdrowia kolarki. - To ciężkie chwile dla najbliższych poszkodowanych, których stan nie pozwala na samodzielne funkcjonowanie - dodał Świerkot. 

Policja poszukuje świadków tego wypadku, w szczególności mężczyzn, którzy jechali przed oplem białym samochodem - najprawdopodobniej renault kangoo, peugeot partner, citroen berlingo. Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z KMP w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 40, tel. 33 812 12 55 lub 997, 112.

Czytaj także:
To będzie inny niż zwykle Tour de Pologne. Polskie gwiazdy na starcie i brak kibiców przez koronawirusa
Żniwa dla sklepów sportowych mimo pandemii koronawirusa. Polacy na potęgę kupują rowery

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL